Paralel devlet yapılanmasının gayrimenkulleri Milli Emlak'a devrediliyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Olağanüstü Hal kapsamında üzerinde işlem yapılan vakıf, dernek ve okulların mal varlıklarının devlete geçmesi yönünde çalışmalar yapıldığı söyledi

Paralel devlet yapılanmasının gayrimenkulleri Milli Emlak'a devrediliyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Paralel Devlet yapılanması üzerinde yürütülen araştırmalar kapsamında el konulan mal varlığının devlete geçmesi yolunda çalışmaların hızlandığını açıkladı. Yürütülen operasyonlarla paralel devlet yapılanmasının mali kaynaklarının kesilmesi için çalıştıklarını söyleyen Ağbal: "El konulan vakıf, dernek ve okulların mal varlıkları tutanak altına alındı..." dedi. 

Şirket ve sendikaların muhasebeleri kayıt altında
Yürütülen çalışmalarla terör örgütü ile bağlantılı şirket ve sendikaların muhasebe hesaplarına el koyulduğunu, konuyla ilgili olarak da tapu daireleri ve bankalara yazı yazıldığını belirten Ağbal: "Örgütün mal varlıkları ve banka hesaplarının envanteri çıkarıldı. Binalar, araçlar, banka hesapları, kiralık yerlerdeki malzemeler de tutanak altına alındı..." şeklinde konuştu. 

Gayrimenkuller alınacak
Ağbal terör örgütü tarafından şaibeli biçimlerde el konulan arsa, konut ve dükkan gibi varlıkların ve örgüte yakın şirket ya da kişilerin ellerindeki gayrimenkullerin de Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından geri alınacağına vurgu yaparak:

"Önceki gün yayımlanan Milli Emlak Tebliği'ne göre, kapatılan kurum ve kuruluşların mülkiyetindeki binalardaki taşınırlar, güvenlik önlemleri alınarak aynen muhafaza edilecek. Kiralama suretiyle kullanılan binalardaki taşınırlar ise öncelikle ilgili ve ihtiyacı olan kamu kurum veya kuruluşuna devredilecek." şeklinde konuştu.z