Paris'te bir örnek proje

HAS Mimarlık’ın tasarladığı ‘Anadolu Sağlık Merkezi’ projesi, Paris uluslararası platformda tanıtıldı

Paris'te bir örnek proje

1 Haziran 2014/Emlakwebtv
Tarkett tarafından düzenlenen “Healtcare International Event” kapsamında, 16-17-18 Haziran 2014 günleri Paris'te düzenlenen Uluslararası Sağlık Etkinliği, çok sayıda sağlık mimarı ve işvereni bir araya getirdi. 

Etkinlikte, “en iyi uygulamalar” kapsamında sunulan üç hastane projesinden biri, Anadolu Sağlık Merkezi (ASM) hastanesi idi. Projenin sunumu, HAS Mimarlık kurucu ortağı Ayşe Hasol Erktin tarafından yapıldı. Etkinlik kapsamında diğer projeler ise Dubai’deki Al Jalila Chidren’s Speciality Hospital,  ile Monaco’daki Princesse Grace Hastanesi oldu.

HAS Mimarlık’ın Anadolu Sağlık Merkezi hastanesi aralarında Estonya, Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, Belçika, İngiltere, Amerika, Litvanya, Letonya, Suudi Arabistan, Polonya, Macaristan, Güney Afrika, Kanada’dan gelmiş uzmanların da bulunduğu 130 izleyici tarafından beğeniyle karşılandı.

Healthcare International etkinliğinde, ‘Anadolu Sağlık Merkezi’ projesinin dünyada “en iyi örnekler” arasında sunulan üç projeden biri olarak seçilmesinin, yalnız Türkiye’de değil, uluslararası arenada da önemli olduğunu söyleyen HAS Mimarlık kurucu ortağı Ayşe Hasol Erktin, 'Anadolu Sağlık Merkezi,  Türkiye’de uluslararası sağlık standartlarına uygun olarak tasarlanan ilk hastanedir. Koruyucu hekimlikten başlayarak entegre sağlık hizmetleri tüm açılımlarıyla ele alınmıştır. ASM tüm bu kavramlarla ilgili farkındalık yaratmak, teşvik etmek gibi bir öncü rol üstlenmiştir. Bu öncü rol, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada da sağlık yatırımcılarına örnek olacak niteliktedir. Böylesine değerli bir platformda projemizi tanıtmış olmaktan gurur duyuyoruz' dedi.