Park Afyon AVM, ECE Türkiye tarafından inşa ediliyor

ECE Türkiye tarafından hayata geçirilen Park Afyon AVM 120 milyon dolar yatırım bedeli ile inşa ediliyor

Park Afyon AVM, ECE Türkiye tarafından inşa ediliyor

17 Mart 2014 / Emlakwebtv
Kiralamasını, konsept planlamasını ve uzun dönemli yönetimini ECE Türkiye’nin üstlendiği, Afyon Girişim A.Ş.’nin 120 milyon ABD Dolar yatırım hacmine sahip Afyonkarahisar’daki Alışveriş Merkezi projesinin kaba inşaatına, Mart ayı başında başlandı. 42.000 m2 kiralanabilir alana sahip yaklaşık 160 mağazadan oluşan proje-de, ulusal ve uluslararası moda markaları, çok katlı mağaza, hipermarket, teknoloji market, çocuk eğlence merkezi, buz pisti, sinema ve 2.000 kişi oturma kapasiteli yeme içme alanının yanısıra yerel ve dünya mutfağından lezzetler sunan seçkin kafe ve restoranlar da yer alacak. Açık ve kapalı ol-mak üzere toplam 1.150 araç kapasiteli otoparkın da bulunduğu alışveriş merkezinin 2015 yılı sonbaharında açılması planlanıyor.


Bununla birlikte alışveriş merkezine verilecek ismin belirlenmesi amacıyla bir yarışma düzenlendi. “Senin Şehrin – Senin Alışveriş Merkezin: Adını Sen Koy” mottosuyla gerçekleştirilen kampanyada Afyonlulardan isim önerilerini bildirmeleri istendi. Afyon yerel halkının önermiş olduğu 1.600 farklı isim alternatifi arasından, “Park Afyon”, alışveriş merkezinin ismi olarak belirlendi. 18 Ocak 2014 tarihinde, noter huzurunda yapılan bir çekilişle bu ismi önermiş olan üç kişiye “iPhone 5s” cep telefonu hediye edildi.

Afyon Girişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Hasan Hüseyin Karacak: Ger-çekleştirmiş olduğumuz yarışmaya yaklaşık 3.500 kişi katıldı. Bu kampanya ile Afyon halkı ve alışveriş merkezimiz arasında projenin erken safhalarında duygusal bir bağ oluşturmayı hedefledik. Alınan sonuçtan çok memnunuz. Yarışmamıza katılan Afyon halkına projemize gösterdikleri destek ve katılımları için teşekkür ediyoruz. Afyonlu işadamları tarafından Afyonkarahisar için hayata geçirilen bu projenin, şehrimizin yüz akı projelerinden olacağına inanıyoruz” dedi.

ECE Türkiye Genel Müdürü Andreas Hohlmann: “Park Afyon’un kaba inşaatına Mart ayı başında başlandı. Perakende grupları ile görüşmelerimiz devam ediyor. Gerek yerli gerekse yabancı perakendecilerin alışveriş merkezimize gösterdikleri ilgi mutluluk verici. Proje kalitesi, güçlü marka karması ve yatırımcımız ile kurmuş olduğumuz sinerji sayesinde Park Afyon’un yakalayacağı başarıya güvenimiz sonsuz” dedi.

Kaplıcaları, zengin doğal kaynakları, kültürel dokusu ile önemli turistik de-ğerlere sahip olan Afyonkarahisar’ın eski otogar alanında inşaatına başla-nan Park Afyon, şehrin tam merkezinde yer alıyor. Bu merkezi konumu sa-yesinde müşteriler, Park Afyon’a hem yaya yolu hem de özel ve toplu taşı-ma araçları ile kolaylıkla ulaşabilecekler. Alışveriş Merkezi’nin çekim ala-nında yaklaşık 700.000 kişi yaşıyor.


ECE Grubu ne zaman kuruldu?
ECE Grubu, 1965 yılından bu yana alışveriş merkezi projelerinin geliştirilmesi, planlanması, yatırımlarının hayata geçirilmesi, kiralanması ve yönetimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Grup, aktif olduğu 17 ülkede yönetmekte olduğu 189 alışveriş merkezi ile Avrupa sektör lideridir. 6 milyon m2 kiralanabilir alanda faali-yet gösteren 17.500 perakendeci ortağının yıllık ciroları toplamı yaklaşık 21 milyar euro’dur. Berlin’de yer alan “Potsdamer Platz Arkaden”, Leipzig ana tren garında bulunan “Promenaden Hauptbahnhof Leipzig” ve İstanbul’da “Marmara Park”, ECE Grubu tarafından yönetilmekte olan alışveriş merkezlerinden bazılarıdır. Stuttgart’daki Milaneo ve Aachen’daki Aquis Plaza’nın da aralarında yer aldığı Avrupa çapında 14 proje ise halen planlama ve inşaat aşamasındadır.

ECE Grubu’nun iştiraki olarak 2000 yılında kurulmuş olan ECE Türkiye, İstan-bul’da Marmara Park, MetroCity, Beylikdüzü Migros, CarrefourSA Bahçepark, Maltepe Park ve Neomarin, Ankara’da ANKAmall ve Acity, Antalya’da TerraCity ve Antalya Migros, Eskişehir’de Espark ile İzmir’de CarrefourSA Karşıyaka Alış-veriş Merkezlerini başarıyla yönetmekte ve kiralama faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmanın kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlendiği Afyonkarahisar’daki Park Afyon, İstanbul’daki Akasya Park Ümraniye ve Ankara’daki Park Vera Alış-veriş Merkezlerinin inşaatları devam etmektedir. ECE Türkiye’nin farklı şehirlerde devam etmekte olan geliştirme, planlama ve yenileme aşamasındaki projeleri de mevcuttur.