Park Village’de örnek villa hazır

Arıkan Yapı’nın Büyükçekmece'de hayata geçirdiği Park Village projesinde örnek villa hazır

Park Village’de örnek villa hazır

18 Ekim 2012 / emlakwebtv
Arıkan Yapı, tarafından hayata geçirilen ve 144 adet tek katlı evden oluşan Park Village projesinde örnek daire hazır. Dekopark Mimarlık hizmetleri tarafından hazırlanan Park Village örnek villası ise Thera modelinden seçilmiş. Villaya ait bahçenin peyzajı ise Ekopark imzası taşıyor. Büyükçekmece Göl Vadisinde 312 dönümlük tek parselde kurulu olan proje de “ kasaba, meydan, bulvar”  olguları da işleniyor.

Kendi kendine yetebilen proje
Proje, yaşamsal döngü içinde “kendi kendine yetebilen/dışarıdan içeriye girecek sirkülasyona ihtiyacı olmayan” bir yapıya sahip.
Bu doğrultuda ticari aktivitenin ana çıkış noktası günlük ihtiyaca yönelik olması, sportif aktivitenin özelliği ise kasaba kimliği içinde açık alanlarda sportif faaliyetlerden oluşuyor. Bu doğrultuda 2.6 kilometrelik projeyi çevreleyen koşu, yürüyüş ve bisiklet parkuru bulunuyor.

7 farklı villa tipi ve geniş yeşil alan
Park Village’ de 270 bin metrekarelik yeşil alan bulunuyor. 7 farklı tek katlı villa ise, Ege bölgesinde zeytin kültürünün Tarihi yerleşim alanları Sardes, Thera, Lagina, Claros, Larisa, Alinda Ve Trilye adlarını alıyor. Evillaların özellikleri ise:
250 metrekare tek katlı villa alternatifleri, Sardes, Thera ( iç bahçeli )
300 metrekare tek katlı villa alternatifleri, Lagina, Claros ( iç bahçeli ), Larisa
350 metrekare tek katlı villa alternatifleri, Alinda, Trilye  ( iç bahçeli ) olarak belirtiliyor. Projenin tesliminin ise 31 Aralık 2013 tarihinde yapılması planlanıyor.

Proje Bilgisi: Park Village