Parke'nin yükselen yıldızı: Peli Parquet

Turanlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Turan: 'Şu anda Türkiye'nin en geniş ürün çeşitliliğine sahip parke markasıyız.' dedi

Parke'nin yükselen yıldızı: Peli Parquet

5 yıl önce girdiği parke sektöründe hızla yükselen Turanlar Şirketler grubu, yüzde 20'lik pazar payı ve yıllık 100 milyon metrekarelik üretimiyle dikkat çekiyor.

Yarım asırlık deneyim
Turanlar Group Yönetim Kurulu Üyesi Murat Turan, yıllık 350 milyon TL ciroya sahip şirketin parke sektöründeki yükselişini, yarım asra yaklaşan 'orman ürünleri ve mobilya sektörü ara mamul üretimi deneyimine bağladı. Turan: 'Bu beş yıllık süreç, son derece bilinçli ve planlı bir süreçtir. Turanlar Group olarak bizim temel stratejimiz ürün çeşitliliğidir. Hangi ürünlerle sektör liderleri arasına girebileceğimizi iyi tespit ettik. Şu anda Türkiye'nin en geniş ürün çeşitliliğine sahip parke markasıyız. Bizim için temel öneme sahip olan, kapasite veya ciro değil; ürün çeşitliliği, kârlılık ve verimliliktir.' dedi.

Turanlar Group Yönetim Kurulu Üyesi Murat Turan

Peli Parquet markası
Parke sektöründeki grup markası Peli Parquet hakkında da bilgi veren Murat Turan, üretimin yüzde 15'inin Yunanistan, Mısır, İran, Irak, Azerbaycan, Gürcistan ve Türkmenistan'a ihraç edildiği vurgulayarak: 'yakın zamanda, Batı Avrupa ülkeleri, Kuzey Afrika ülkeleri, Bulgaristan, Ukrayna ve Romanya, bildiğimiz ve parke olarak da açılmak istediğimiz pazarlar arasında yer alıyor.' şeklinde konuştu .

Peli Parquet

Doğa Dostu Üretim...
Mobilya, parke ve mobilya aksesuarları sektöründeki yaygın bir yanlış anlaşılmaya da değinen Turan, üretimlerinde masif, yani gerçek ağaç kullanmamalarının çok olumlu bir tercih olduğunu belirterek; "Biz ormanların çöpçüleriyiz... Parke ve diğer ara mamul üretimlerimizde, ömrünü tüketen ağaçları kullanarak doğanın yenilenmesine katkıda bulunuyoruz."dedi.

Firma Bilgisi: Arke