PechaKucha Night İzmir 17 Ekim'de

PechaKucha Night İzmir, 17 Ekim Cuma akşamı yedinci kez yaratıcı insanların ilham verici hikayelerini dinlemeye davet ediyor.

PechaKucha Night İzmir 17 Ekim'de

İzmir’de yapacak hiç bir şey yok, şehirde enteresan hiç bir şey olmaz, kimse ilginç bir şey yaratmaz! İzmir’e dair bu klişeler doğru mu? Yoksa yaratıcı alanlarda iş üretenlerin yeterince görünür olmamaları mı bu hissi yaratıyor?

PechaKucha Night İzmir konuya meraklı herkesi, yaratıcı insanların ilham verici hikayelerini dinlemeye davet ediyor.
İzmir'in farklı yaratıcı dinamiklerini yansıtan konuşmacılar, kendi hikayelerini 20 slayt x 20 saniye sürede anlatmaya çalışacaklar.
MAQUIS PROJECTS
URBAN TANK
CEYDA BERK
DEMİRCE MİMARLIK
İÇERİK DERGİ
ARMAĞAN ERGUN
TURTELA
TUĞBA LAÇİNER - YILMAZ MURAT BİLİCAN

tarafından yapılacak sunumlar; Sanat Platformu - Residency, Critical Mass Hareketi, Mimarlık, Teknoloji Girişimciliği, Tasarım Platformu, Festival Yönetimi, Fanzin Dergi, Buluş & İnovasyon başlıklarına odaklanacak.

Pecha Kucha nedir?
İçeriğini kısa sürede ve etkin bir şekilde bir topluluğa sunmayı amaçlayan bir sunuş tarzıdır. Sunuş yapan kişi her biri 20 saniye süresince 20 görseli toplam 6 dakika 40 saniye süresince göstererek sunuşunu tamamlar.

Bu sunuş stili Japonya'da Klein-Dytham Architecture şirketinden Astrid Klein ve Mark Dytham tarafından geliştirilmiştir. Amaçları genç tasarımcılara çalışmalarını göstermek, birbirleriyle tanışmak için Roppongi'de deneysel arenada insanlara sunuş yapılmasını sağlamaktır.[1] Bir gece içinde sunuş yapanların sayısını artırmak ve insanları sıkmadan sunuşları kısa tutabilmek için bu sunuş tarzını geliştirdiler.

Klein ve Dytham'ın Pecha Kucha Gecesi adı verilen sunuş gösterileri kısa sürede dünyaya yayıldı. Günümüzde 170'den fazla ülkede bu tarz sunuşlar düzenlenmektedir