Pendik Konya hızlı tren seferleri ne zaman başlıyor?

İstanbul-Ankara arası hızlı tren seferlerinden sonra sırada İstanbul Konya hızlı tren seferleri var. Peki Pendik Konya hızlı tren seferleri ne zaman başlayacak?

Pendik Konya hızlı tren seferleri ne zaman başlıyor?

İstanbul Ankara Yüksek Hızlı Tren seferlerinin ardından İstanbul-Konya arası seferleri de start alacak. Hem İstanbulluların hem de Konyalıların merak ettiği konuyla ilgili açıklama Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'dan geldi.
Peki Bakan Lütfi Elvan neler söyledi, Pendik Konya hızlı tren seferleri ne zaman başlayacak?

Önümüzdeki günlerde seferlerin başlama tarihi ile ilgili olarak açıklama yapacaklarını söyleyen Bakan Lütfi Elvan, "Yüksek Hızlı Tren çalışmalarına devam ediliyor. Konya-Ankara, Konya-Eskişehir hattında. Konya-Ankara hattında bir artış oluşturduk. Zannedersem 10.15 veya 10.30'da Ankara'dan hareket edip Konya'ya ulaşma imkanına da kavuşacaksınız. Daha geç saatte Ankara'dan Konya'ya ulaşma imkanına kavuşacaksınız. İnşallah önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bu Şeb-i Arus'dan önce olur diye düşünüyorum. Konya'dan İstanbul'a Yüksek Hızlı Tren seferlerini de başlatacağız" diye konuştu.

Ankara İstanbul hızlı tren durakları nerede?
Toplam uzunluğu 533 kilometre olan Ankara İstanbul hızlı tren hattında toplam 9 durak bulunuyor. Yolcular Ankara'dan İstanbul'a giderken sırasıyla şu duraklara ulaşacak;

*Polatlı
*Eskişehir
*Bozüyük
*Bilecik
*Pamukova
*Sapanca
*İzmit
*Gebze

Bilet fiyatları ne kadar?
Ankara-İstanbul Hızlı Tren Hattı'nda bilet fiyatları, düz bilet için 70 TL yemekli bilet için ise 85 TL. Yolcu taşımacılığına teşvik amacıyla, yolcu tarifesi gereğince gidiş-dönüş bilet alanlara, 26 yaşına kadar olan gençlere, öğretmenlere, askeri yolculara, gruplara, 60 yaş ve üzerindeki yolculara, basın kartı sahiplerine yüzde 20'şer, 65 yaş üzerindeki yolcular ile 7-12 yaş arası çocuklara yüzde 50 indirim uygulanıyor.