Pendik’te 15 günde 15 bin tapu dağıtılacak

Pendik Tapu Müdürlüğü tarafından 15 günde imzalanan 15 bin tapu, 7 Mart 2014 tarihinden itibaren dağıtılmaya başlanacağı öğrenildi

Pendik’te 15 günde 15 bin tapu dağıtılacak

01 Mart 2014 / emlakwebtv
Pendik’te üç mahallede vatandaşlara tapuları dağıtılıyor. Pendik Tapu Müdürlüğü tarafından 15 günde imzalanan 15 bin tapu, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tarafından vatandaşlara dağıtılmak üzere teslim alındı. Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerindeki hak sahiplerinin tapularını, 7 Mart 2014 tarihinden itibaren dağıtılmaya başlanacağı öğrenildi.

Pendik’de 15 bin tapu dağıtılıyor
İmar uygulama çalışmalarının devamında Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerinin mülkiyet sorunu çözülüyor. 200 hektarlık alanda 11 bin malike 15 bin tapu verecek. Pendik Tapu Müdürü Süleyman Elhakan; "Zorlu ve özverili bir süreç sonunda yapılmış en iyi imar uygulamalarından biri oldu. Bu kadar çok malikin olduğu, karmaşık ve duruma göre farklılıklar gösteren belki de gelmiş geçmiş en karışık imar problemini çözdük. Bunun için tapu ve kadastroda insiyatif almak gerekti. Sorunu hukuki yoldan çözülemeyen 2 kişinin problemini de takas yoluyla çözdük. Kavakpınar, Güllübağlar ve Çamçeşme mahallelerinde vatandaşlarımızın ve kamunun bundan sonra mülkiyet ile ilgili problemi kalmayacak" dedi.

Yılmaz: “15 günde imza rekoru kırıldı”
Tapuları tek tek imzalayan Pendik Tapu Müdür Yardımcısı İbrahim Yılmaz, 1.5 yıldan beri burada çalıştığını belirterek, "Mevcut imar parselleriyle ilgili imzaları ben attım. Vatandaşların tapularına bir an önce kavuşması için hepsini 15 gün içinde bitirerek tamamladım. Daha öne böyle bir süreç yaşamamıştım" dedi.