Pendik'e 3. metro hattı yapılacak

Pendik'te devam eden 2 metro çalışmasının dışında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Pendik-Tuzla arasına da yeni bir metro hattı daha hayata geçirecek

Pendik'e 3. metro hattı yapılacak

Pendik'te devam eden 2 metro çalışmasının dışında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Pendik-Tuzla arasına da yeni bir metro hattı daha hayata geçirecek. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden Kartal - Kaynarca metrosunda sona yaklaşılıyor. Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan Kaynarca - Sabiha Gökçen metro hattı ise hızla devam ediyor. Pendik'e 3. metro hattı ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Pendik - Tuzla arasında hayata geçirilecek. 

İhale Ağustos ayında yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Temmuz ve Ağustos aylarında 6 yeni metro hattı için ihale yapacak. Bu hatlardan biri de Pendik - Tuzla hattı olacak. Pendik - Tuzla metro hattının ihalesinin Ağustos ayında yapılması planlanıyor. 12 kilometre uzunluğunda olacak metro hattının ihalede iş süresi 1020 gün olarak belirlendi. Pendik - Tuzla metro hattı, Çamçeşme, Kavakpınar ve Esenyalı mahallelerinden geçecek ve hatta toplam 8 istasyon yer alacak.