Pendik’te icralık binalar var

İstanbul Anadolu Satış Memurluğu, Pendik’te bulunan 3 binayı 6 Temmuz’da satacak.

Pendik’te icralık binalar var

İstanbul Anadolu Satış Memurluğu, Pendik’te 3 binanın satışını gerçekleştirecek. Binaların ihalesi 6 Temmuz 2015 tarihinde, saat 10:00-10:10 arası yapılacak. Pendik Kurtköy’deki binaların toplam bedeli ise 8 milyon 108 bin lira.

İHALE İLANI

Taşınmazın özellikleri: İstanbul İli, Pendik İlçesi,Kurtköy Mahalle/Mevkii 3963 Ada No, 11 Parsel No,8.108.00 m2 yüzölçümlü üzerinde 3 adet ikisi birer katlı diğeri iki katlı kagir yapı bulunmaktadır.Taşınmaz eğitim merkezlerine, sağlık merkezlerine yakın mesafede, toplu taşıma imkanlarına sahip D-100 Karayolu üzerindeki Pendik-Kurtköy Köprülü Kavşağına yakın konumdadır. Çevresinde site düzenlemeli çok katlı modern yapılar bulunmaktadır.Belediye ve diğer kamu kurumlarının altyapı imkanlarından yararlanmaktadır.

Adresi:İstanbul İli, Pendik İlçesi,Kurtköy Mahalle/Mevkii 3963 Ada No, No11 Parsel

Yüzölçümü:8.108.00

Kıymeti: 8.108.000.00   

KDV Oranı: %18

1.Satış Günü: 06/07/2015 günü 10:00-10:10

Satış Yeri: İstanbul Anadolu Adliyesi Mezat Salonu- İstanbul Anadolu Adliyesi-Kartal/İstanbul

Satış Şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov. tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/55 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/06/2015 İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.