Penta, Cersaie fuarında

Penta, 22-26 Eylül 2014 tarihleri arasında İtalya ’nın Bologna kentinde gerçekleştirilecek Uluslararası Cersaie Seramik Fuar’ında yeni serilerini tanıtacak

Penta, Cersaie fuarında

Penta, 22-26 Eylül 2014 tarihleri arasında İtalya ’nın Bologna kentinde gerçekleştirilecek sektöründe dünyanın en büyük fuarı olan, Uluslararası Cersaie Seramik Fuar’ında konsept tasarımların ve inovatif ürünlerin ön planda olduğu yeni serilerini tanıtacak.

IQ 160 “Akıllı Duş Başlığı
Penta’nın cep telefonuna bluetooth ile bağlantı sağlayarak duş alırken bile telefonla konuşabilme imkânı tanıyan IQ 160 “Akıllı Duş Başlığı” da ilk kez fuar kapsamında tanıtılan tasarımlar arasında yer aldı. IQ 160 “Akıllı Duş Başlığı”  ile İsterseniz duş alırken müzik te dinleyebilme imkânına sahipsiniz.

Penta "Halley serisi"
Halley kuyruklu yıldızından esinlenerek tasarlanan "Halley serisi" armatür ve aksesuarlar banyoları bütünleştiriyor, kreasyon haline getiriyor.  Halley Serisi ile birlikte Penta, klasik modellere bağlı kalmayan, kişisel zevklerinin ön planda olduğu ve şık tasarımları tercih eden tüketicilerin ilk tercihi olmayı hedefliyor.

Penta Colors serisi
Penta Colors serisi mavi, sarı, kırmızı, yeşil, turuncu, pembe gibi değişik renk seçenekleri ve değiştirilebilen modülleriyle hayatın tüm renklerini banyolarınıza getiriyor.

Değişik renk alternatifleri ile el duşu, duş hortumu ya da tepe duşunuzun renklerini değiştirerek her gün ayrı bir kombin yapabilir, banyonuzun renklerini her gün değiştirebilirsiniz.

Penta Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Koordinatörü İsa Baş konu ile ilgili yaptığı açıklamada, seramik, banyo ve mutfak alanında birbirinden ilginç tasarımların sergileneceği fuarda Penta’nın, kendine özgü modelleri ile dünyanın birçok ülkesinden gelen sektör profesyonelinin beğenisini kazanmayı hedeflediklerini belirtti. Uluslararası Cersaie Seramik Fuarı’nda sektöre yön gösteren yenilikçi ürünlerini sergileyeceklerini turizm tesisi, hastane ve okul gibi toplu yaşam alanlarına profesyonel çözüm ortakları olduklarını, 30'un üzerinde armatür & aksesuar serisi ile Türkiye'nin en zengin ürün grubunu sunduklarını belirtti. Evde geçirilen zaman dilimi arttıkça banyoların değişime uğradığını kaydeden Baş, geçmişte ustaların karar verici olduğu ve genelde siyah, beyaz ya da koyu renklerin hâkimiyetindeki banyo armatür ve aksesuarlarında artık kadınların söz sahibi olduğu yeni bir tüketici profili oluştuğunu ifade etti.  Aydın, bu yeni tüketici grubunun, marka bilinirliğinden öte marka memnuniyetini hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Penta Hakkında
2001 yılından bugüne “yapı malzemeleri” alanında uzmanlaşmış olan Penta 400’e yakın yapı showroom’u ve 20 ülkeye ulaşan ihracatı ile Türkiye’de sektöründe ilk 5’te yer almaktadır. 

Toplam Kalite Yönetimi’ni benimseyerek ortaya koyduğu yönetim ilkeleri ile Penta; CE, NSF, Kiwa,TS EN 817, TS EN 200 ve TS EN 442 Avrupa Kalite Belgeleri’ne sahip olarak banyo ve mutfak armatürleri, duş sistemleri ve banyo aksesuarlarında Türkiye’nin en geniş koleksiyonuna sahiptir. Tasarıma verdiği özen ve önemle tüm ürünlerinde estetiği ve işlevselliği bir araya getirmektedir.