PepsiCo Türkiye, ofisini tasarlıyor

Boytorun Architects’in Pepsico Türkiye için tasarladığı PepsiCo Türkiye Ofisi, çalışanlara kendi ortamlarını yaratma şansı veriyor.

PepsiCo Türkiye, ofisini tasarlıyor

Hareketli bir mekan planlamasıyla hem PepsiCo’nun kurumsal kimliğini en iyi şekilde yantısan, hem de ofis çalışanlarının farklı ölçeklerdeki grup çalışmalarına olanak sağlayarak, çalışanlara kendi ortamlarını yaratma şansı veren Boytorun Architects, nitelikli malzeme seçimleriyle iç mekanda farklı bir atmosfer yakalamayı hedefliyor.  Mimar Yudum Boytorun ve Mimar Semih Boytorun’un kurucusu olduğu Boytorun Architects Türkiye’nin pek çok kentinde mimari ve iç mimari projelere imza atıyor. PepsiCo Türkiye Ofisi, İstanbul’un en hareketli noktalarından biri olan 4. Levent’te Tekfen Tower’ın iki farklı katında konumlanıyor.
 

PepsiCo Türkiye, ofisini tasarlıyor

Doğal ortam hissi
Canlı bitkiler, doğal malzemeler ve yeşil vurgusu ile, sıradan plaza-ofis-çalışan ilişkisini kırmak isteyen Boytorun Architects, çalışanlarda doğal bir ortamda çalışıyor olma hissi uyandırmayı amaçlıyor. Yeşil ve ahşap kompozisyonunun ön plana çıkarıldığı toplamda 3 bin 250 metrekare alana sahip PepsiCo Türkiye Ofisi’nde, başta malzeme ve mobilyalar olmak üzere tüm hacimde kullanılan renk ve form seçimleri firmanın ‘sürdürülebilir ve çevreci’ misyonuyla bütünleştiriliyor.
 

PepsiCo Türkiye, ofisini tasarlıyor

 

Daha fazla gün ışığı
Açık ofislerin cam kenarında, kapalı ve yarı açık ofislerin ise çekirdek etrafında konumlandırıldığı PepsiCo Türkiye Ofisi’nde daha fazla gün ışığı ve manzara ilkesi uygulanıyor. Bu bağlamda yarı saydam bir yüzeyle ofis alanından ayrıştırılan, farklı sayıdaki gruplar için kapasite değişikliği özelliğine sahip toplantı odaları, doğal ışığı mümkün olduğunca genel çalışma alanına aktarabilecek şekilde kurgulanıyor.  Kahve molalarının ve ufak toplantıların daha keyifli geçmesi için tasarlanan yeşil keçe sedirler, çalışma alanını hem tanımlayan hem de bölen öğeler olarak mekana entegre ediliyor.