Perakende pazarında trendler

Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, Şangay’daki Dünya Perakende Gayrimenkul Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılıyor

Perakende pazarında trendler

12 Eylül 2012 / emlakwebtv
Bu yıl Çin' in Şangay kentinde 12-14 Eylül 2012 tarihlerinde düzenlenen ICSC Dünya Perakende Gayrimenkul Zirvesi’nde sektörün önde gelen global liderleri, dünya çapındaki perakende gayrimenkul piyasasının sosyo-ekonomik ve kritik etkileri ile genel ekonomik rolleri üzerinde görüşlerini paylaşıyorlar.
Zirvede Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, “Gelecek 5 ila 10 yıldaki Trendler ve En İyi Uygulamalar" paneline katılıyor. Avi Alkaş, jüri başkanı olarak görev yaptığı ICSC Avrupa  özelinde, perakende sektörü ve alışveriş merkezleri hakkında bilgi aktarımında bulunacak. Jones Lang LaSalle konferansta, gayrimenkul yatırımlarının geleceği ve değerlendirmeleri içeren, sektörde çığır açacak global bir raporu da sunuyor.
Avi Alkaş katılacağı panele ilişkin yaptığı açıklamada, “Global ve yerel olayların tüketici davranışlarını, tercihlerini değiştirmesi ve alışveriş merkezlerinin bu değişime tepkileri konumuz olacak. Belirli alışveriş alanlarında müşterilere sunulan sofistike servisler ve alışveriş merkezlerinin de birer marka olmasıyla beraber “Lükse” doğru daha fazla yönelme gözlemlenmektedir. Rekabet mi oluşturacağı sorgulanan internet satışları ve sosyal medya araçlarının kullanımı ile teknoloji, tüketici trendlerini takip etmede ve bağlantılı olarak da AVM’lerin yenilenmelerinde ve farklı pazarlama etkinliklerinde önemli bir unsur olmaya devam etmektedir” dedi.
ICSC Yonetim Kurulu üyesi ve Jones Lang LaSalle Global CFO / COO’su Lauralee Martin de, 13 Eylül 2012’de “Gelecekteki Büyüme Trendleri: Yeni Gelişen Pazarlar” panelinde konuşmacı olarak yer alacak.