Peşinata destek devletten, faize destek Ağaoğlu’ndan

Devletin konutta yüzde 25’lik peşinata yüzde 15’e varan destek açıklamasının ardından “Herşeyi devletten beklemek olmaz” diyen Ağaoğlu, “Faiz desteği de bizden” dedi. Konutta kredi faizinin yüzde 352e varan kısmını üstenecek Ağaoğlu Şirketler Grubunun Başkanı Ali Ağaoğlu, bu akşam saat 21:00’da televizyon ekranlarından ‘Ulusa Seslenecek’

Peşinata destek devletten, faize destek Ağaoğlu’ndan

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında 'Mini Bakanlar Kurulu' ile inşaat sektörünün biraraya geldiği zirveden çıkan, devletin konutta peşinat desteğine ilave bir destek de Ağaoğlu Şirketler Grububu'ndan geldi. Ağaoğlu, peşinat dışında bankadan kullanılan konut kredisi faizinin yüzde 35'e varan kısmını üstleniyor. Ağaoğlu'nun hemen teslim My Towerland, Andromda Gold ve My Home Maslak projelerinde uygulanacak kampanya 13 Şubat'ta başlalayacak ve 3 hafta sürecek. Kampanya kapsamında 60 aya yüzde 0,47, 120 aya ise yüzde 0,57 faiz oranları uygulanacak.

'Her şey devletten beklenmez'
Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu: "Her şeyi devletten beklemek olmaz, biz de tüketicinin faiz yükünü hafifleterek katkıda bulunmak istiyoruz" diyerek, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Ankara'da gerçekleşen İnşaat Zirvesi'nin inşaat sektörüne verilen değer ve son dönemde sektöre yönelik haksız itamların telafisi özelliği taşıdığına vurgu yaptı. Türkiye'de tasarruf oranının artaması gerektiğine ve hükümetin konut almak isteyenlere sağladığı desteğin önemine işaret eden Ağaoğlu, "Biz Ağaoğlu olarak lafa değil uygulamaya önem veriyoruz. Yeni kampanyamızla devletin destekleyeceği yüzde 25 peşinata yüzde 15 hibenin dışında kalan yüzde 75'e destek olarak bu kampanyayı başlattık. Türkiye büyüyecekse en büyük katkıyı inşaat sektörü sağlayacaktır. Bu ihmal edilmemeli" diye konuştu.

Kredi faizinin 1/3'ü Ağaoğlu'ndan
Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı da, Konut almak isteyenlere faiz desteği sunmak için yola çıktıklarını anlatarak, "Tüketici bugünkü faiz oranlarıyla 10 yılda yüzde 60 faiz yükü üstleniyor. Ağaoğlu olarak 60 aya 0,47, 120 aya 0,57 faiz uygulamak suretiyle tüketicinin üzerindeki faiz yükünün üçte birini alıyoruz. Üstelik bunu yüzde 1 peşinatla yapıyoruz. Rahvalı, devletin konut almak isteyenlere yapacağı yüzde 25'lik katkıyı çok önemli ve tasarruf miktarının yeterliliğini desteklemek için doğru bir adım olarak gördüğünü söyledi.

Ali Ağaoğlu'ndan 'Ulusa Sesleniş'

Sıra dışı açıklamaları ve kendisinin baş rollerinde oynadığı reklam filmleriyle fark yaratan Ali Ağaoğlu, son kampanyasını anlatacağı reklam filmiyle de uzun süre konuşulacak gibi. Bu akşam saat 21:00'da hemen hemen tüm televizyon kanallarının ekranında Ali Ağaoğlu yer alacak ve Türkiye'ye seslenecek. Seçimler yaklaşırken Ali Ağaoğlu siyasete mi atılacak? tartışmalarına da neden olabilecek reklam filminin esin kaynağı, Turgut Özal tarafından ilk kez "icraatın İçinden" adıyla başlayan, Bülent Ecevit zamanında "Ulusa Sesleniş" adını alan ve Süleyman Demirel'den, Bülent Ecevit'e, Tansu Çiller'den Mesut Yılmaz'a başbakanların her ay vatandaşı bilgilendirmek amacıyla kullandığı, "Ulusa Sesleniş" programı. Başbakanlığı döneminde bir süre Recep Tayyip Erdoğan'ın da her ay halka seslendiği "Ulusa Sesleniş" programının adı "Millete Hizmet Yolu" olarak değişmişti.