Peşinatsız konut kredisi veren bankalar

Ev almak için peşinatsız konut kredisi veren bankaları araştırdık. Detaylı bilgi için tıklayın...

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar

Ev almak için peşinatsız konut kredisi veren bankaları araştırdık. Detaylı bilgi için tıklayın...

Konut kredisi veren bankaların bazıları konutun yüzde 70'ine kadar kredi verebilirken, bu yüzdenin üzerinde konut kredisi veren bankalar oldukça az BDDK'nın uygulamış olduğu kurallar nedeniyle bankalar konut kredisi verirken yüzde 70'i geçemiyor. 

Peki konut kredisi alabilir miyim? Peşinatsız konut kredisi veren bankalar hangiler? haberimizde yanıt bulabilirsiniz. Konut kredisi alabilmek için belli kurallar vardır. Bunlardan ilki aylık evinizin gelir miktarı. İkincisi, gider durumunuz, üçüncüsü ise başka bankalardan krediniz var mı? Bu durumların bir durumu bile olumsuz olsa banka konut kredisi onayı vermiyor. 

100 bin lira değerinde bir ev almak istiyorsunuz ve evin faizi ile birlikte size 120 ayda mal oluşu 175 bin lira. Aylık ödemeniz gereken mikrar ise 1.458 lira. Bu durumda konut kredisi çekebilmeniz ve onaylanması için evinize giren paranın 4 bin lira olması grekiyor ve evin değerinin yüzde 25'i kadar peşinat vermeniz gerekiyor. Bu peşinattan sonra aylık ödemeniz gereken mikar 1.250 lira oluyor. 

Peşinatsız konut kredisi veren bankalardan nasıl kredi alacaksınız?

Yukarıdaki örnekte olduğu gibi yüzde 25 miktarı ödemeden konut kredisi alabilirsiniz. Alacağınız ev dışındaki başka bir evi bankaya ipotek göstererek peşinatsız konut kredisi alabilirsiniz. Böylelikle başka bir evi ipotek göstererek, bankadan peşinatsız konut kredisi çekerek, istediğiniz eve sahip olabilirsiniz.