PETROL DEVİ VADİSTANBUL’U ÜS SEÇTİ

Türkiye’nin en büyük doğrudan yatırımcısı konumunda olan SOCAR, Türkiye merkezini Vadistanbul Bulvar’a taşıyor. Dev şirket, projeden 75 milyon dolara blok satın aldı

PETROL DEVİ VADİSTANBUL’U ÜS SEÇTİ

İstanbul'un yeni iş ve yaşam merkezi olacak Vadistanbul Bulvar, ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren onlarca dev firmanın yeni merkezi oluyor. Dünyanın köklü petrol şirketlerinden SOCAR da, Türkiye merkezini Vadistanbul Bulvar'a taşımak için blok satın alan firmalar arasında yerini aldı. Azerbaycan'ın dev petrol şirketi SOCAR, projeden 75 milyon dolara 19 bin metrekare alana sahip bir blok satın aldı.

Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve Invest İnşaat ortaklığıyla inşa edilen Vadistanbul'un konut etabında yaşam başlarken, ofis ve ticari alanlardan oluşan "Bulvar" etabında da satışlar hızla sürüyor. AVM, alışveriş caddesi ve 5 yıldızlı otelden oluşan Vadistanbul Bulvar'ın AVM'sinin ise 2016 yılının Ekim ayında açılması planlanıyor.

SOCAR Türkiye CEO'su Kenan Yavuz, yeni iş destinasyonu sayılan bölgede grubun tüm şirketlerinin bir arada olacağını söyledi. Kenan Yavuz, satın almayla ilgili şöyle konuştu: "Vadistanbul Bulvar'ın İstanbul'un yeni iş destinasyonu olacağına inanıyoruz. Lokasyonu ve çevreci kimliği, Bulvar'da yatırım yapmamızda önemli etkenlerden. Sosyal hayatın hareketliliği, canlılığı ve çeşitliliği hem çalışanlar hem de konuklarımız için motivasyon aracı olacaktır. SOCAR Türkiye olarak bu kararı alırken sadece bugünü değil yarını da düşünerek hareket ettik. Biz, Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketi olarak gelecekteki ihtiyaçlarımızı da planlayarak bu yatırımı yaptık. Projelerimiz hızla sürerken; tüm şirketlerimizin fonksiyonlarını bir arada tutmanın faydalı olacağına inanıyoruz. Bu nedenle merkezi lokasyona sahip Vadistanbul bizim için iyi bir çözüm oldu. A sınıf ofis ayrıcalıkları ile rahat ve verimli bir çalışma ortamına sahip olacağımıza eminim."

Bir erken teslim klasiği
Projelerini erken teslim etmesiyle bilinen Artaş Grup'un başını çektiği konsorsiyumun hayata geçirdiği Vadistanbul Bulvar'ın 2015 Haziran'ında teslim edileceği açıklanmıştı. Ancak ortaklık teslim sürecini erkene çekerek, projeyi 2015 Mart'ında teslim edeceğinin müjdesini verdi. Projenin kalbi konumundaki Bulvar etabının bünyesinde; yüksek donatılı ofis alanları, 100 bin metrekare net kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezi, 760 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan mağazalar ve 32 bin metrekare toplam alana sahip 5 yıldızlı otel bulunuyor.

Proje Bilgisi: Vadistanbul