Piyalepaşa'da kuralar Eylül'de çekilecek

Özel sektör aracılığıyla hayata geçirilen Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa'da kuralar Eylül ayında çekilecek.

Piyalepaşa'da kuralar Eylül'de çekilecek

Türkiye'nin özel sektör aracığıyla hayata geçirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Piyalepaşa İstanbul'da kuralar Eylül ayında çekilecek. Projeye başta Araplar olmak üzere yabancı yatırımcılardan da büyük ilgi geliyor.

Yalnızca mekansal değil, sosyal ve kültürel bir dönüşüm projesi
Piyalepaşa İstanbul'un yalnızca mekansal değil, sosyal, kültürel ve ekonomik bir dönüşüme de öncülük edeceğini söyleyen Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, projenin 800 milyon dolara mal olacağını belirtti. Polat Piyalepaşa İstanbul'un konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş sokağından meydana geleceğini de vurgulayarak:

"Proje bünyesinde 1+1'den 4+1'e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 adet konut ve 190 adet rezidans olacak." dedi. 

Araplar bina istedi vermedik
Milliyet'ten Songül Hatısaru'nun sorularını yanıtlayan Adnan Polat, projeye yabancı yatırımcının da büyük bir ilgi gösterdiğini söyledi. Polat, Arapların yatırım amaçlı olarak bir bina satın almak istedikleri bilgisini de vererek:

"Ancak biz buna yanaşmadık. Burası çok prim yapacak bir yer. Belli bir getiriyi gördükleri anda satış yapacaklarını gördük. O şekilde burada daire almak , yatırım yapmış insanların potansiyel prim yapmasının önüne geçecekti. Daire alanarın en küçük bir kayba dahi uğramasını isteedik. Benzer bir durumu 30 daire almak istiyorum diyene de vermedik." dedi.

 

Piyalepaşa'da kuralar Eylül'de çekilecek

 

Metrekare fiyatları 9.500-12.000
Spekülatif amaçlı satın alma yapmak isteyenlere sıcak bakmadıklarını da söyleyen Polat, projede metrekaer fiyatlarının 9.500-12.000 TL arasında değiştiğini de sözlerine ekledi. 

Proje Bilgisi: Piyalepaşa Istanbul