Piyalepaşa’da mahalle kültürü yeniden doğuyor

Piyalepaşa Gayrimenkul, Beyoğlu’nun kalbinde gerçekleştirdiği ve Türkiye’nin özel sektör tarafından hayata geçirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul ile 2015’in öne çıkan firmaları arasında yer aldı

Piyalepaşa’da mahalle kültürü yeniden doğuyor

Polat Holding şirketlerinden Piyalepaşa Gayimenkul 2015 yılının en dikkat çeken gayrmenkul şirketleri arasında yer aldı. İstanbul’un merkezi Beyoğlu’nun kalbinde Türkiye’nin özel sektör eliyle gerçekleştiren en büyük kentsel dönüşüm projesine start veren Piyalepaşa Gayrimenkul projeyi 2008 yılında tamamlamayı hedefliyor. Yaklaşık 800 milyon dolarlık yatırımla hayata geçecek olan proje içinde konut, rezidans, ofis, otel ve bir alışveriş sokağı yer alacak. Şirket mahalle konseptini Piyalepaşa’da yeniden canlandırmayı hedefliyor. Piyalepaşa İstanbul projesi İki Design – Murat Kader imzasını taşıyor.

20 yıllık serüven meyve verdi

Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel ile gayrimenkul sektörünü ve Piyale İstanbul’u konuştuk. Kaan Yücel Piyalepaşa İstanbul projesenin yükseldiği arsanın yaklaşık 20 yıllık bir serüvene sahip olduğuna dikkat çekerek, Projeyi üzerinde inşa ettiğimiz arazi ise, Polat Holding’in inşaat sektöründe gösterdiği faaliyetlerine uygun olarak 15 yıl öncesinden bu yana çalışmalarını sürdürdüğü bir arazidir. Dolayısıyla 15 yıl sonunda yatırımızın ilk meyvesini aldık. Şimdi bu çaptaki ve büyüklükteki bir proje için elimizden gelenin en iyisini yapmak üzere, şuan için tüm konsantrasyonumuz Piyalepaşa İstanbul’da” değerlendirmesini yaptı.  

2006 sonu hedefi yüzde 55 satış

2015 yılı içinde ilk kez Piyalepaşa İstanbul projesini Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleştirilen MİPİM’de görücüye çıkarttıklarını hatırlatan Yücel, Türkiye lansmanını ise Kasım 2015’te yeni satış ofislerinde yaptıklarını söyledi. Yücel, reklam kampanyasının startını da aynı verdiklerini belirterek, “Kampanyamız öncesinde duyurularımızı yapmadan projemizin % 10 satışını gerçekleştirmiştik.  205 sonu itibarıyla konutların satışının yüzde 30’unu tamamladık. 2016 yılının sonuna kadar ise projenin yüzde 55’inin satışını gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

AVS’de kiralamalar başladı

Piyalepaşa İstanbul’un bir karma kullanım projesi oldupuna değinen Kaan Yücel, projemizde yer alan bölümlerimizden sadece konut ve rezidansların satışını yapıyoruz. Geriye kalan bölümlerimizle ilgili de (mağaza, ofis ve otel) 2016 yılında çalışmalarımıza hız vereceğiz” dedi. Yücel 2015 yılında Alışveriş Sokağı’nda (AVS) yer alacak olan markalarla görüşmelere başladıklarını ifade ederek, “Bazı markalarla da kiralama sözleşmelerimizi imzaladık. Önümüzdeki yıl, büyük oranda kiralamaları tamamlamış olmayı hedefliyoruz.  Aynı şekilde ofis ve otel için de yine görüşmelerimiz devam edecek” açıklamasını yaptı.

Çevreci yaklaşım

Piyale İstanbul’un çevreci yaklaşımı ile de fark yaratmayı amaçlayan bir proje olduğunun altını çizen Kaan Yücel, “Projenin tamamı kentsel alanlar için geliştirilmiş ‘Leed Neighborhood Development’ (Mahalle Gelişimi), 3 ofis ve otel bloğu için ise ‘Leed Green Building’ sertikası için değerlendirmeye alındı. Proje, Leed Neighborhood Development ile Dünya’da ve Türkiye’de bu sertifikaya sahip ilk projelerden biri olacak” dedi.