Piyalepaşa'ya International Property Awards'dan ödül

Gayrimenkul sektörünün dünyadaki en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen International Property Awards'dan, Beyoğlu'nda inşa edilmekte olan Piyalepaşa İstanbul projesine "Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Mimarisi" ödülü geldi

Piyalepaşa'ya International Property Awards'dan ödül

İstanbul Beyoğlu'nda, konut, ofis, rezidans, ofis ve alışveriş sokağı gibi karma konsept ile inşa edilen Piyalepaşa İstanbul, dünyanın en önemli gayrimenkul ödüllerinden biri olarak kabul edilen International Property Awards'tan "Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Mimarisi" kategorisinde ödül almaya hak kazamdı. 800 milyon dolara mâlolacak projenin "Highly Commended Award" ödülünü kazanan mimarı tasarımı İki Design Group tarafından yapılmıştı. 

Kaan Yücel: Gururluyuz
Dünyanın en prestijl yarışmalarından birinden ödül kazanmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, ödülün aynı zamanda Türkiye'nin sektörde geldiği noktayı da gösterdiğini söyledi. MIPIM'de gerçekleştirilen lansman ve ardından Dubai Cityscape Global 2015'te gerçekleştirilen showlarla yabancı yatırımcılardan büyük bir ilgi ve beğeni kazandıklarını da vurgulayan Yücel:

Piyalepaşa'ya International Property Awards'dan ödül

"Şimdi de 70 kişilik bir jürinin zorlu bir değerlendirme sürecinden geçerek ödüle layık görülmemiz, mimarisiyle şehrin merkezinde fark yaratan bir proje olduğumuzu bir kez daha ortaya koyuyor. Dünya çapında katılımın olduğu, farklı ülkelerdeki en iyi projelerin değerlendirildiği böyle önemli bir platformda ödüle layık görülmek, önümüzdeki dönem çalışmalarımız için de güç verdi."  dedi.

Murat Kader: Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri
Piyalepaşa İstanbul projesinin mimarı ve "iki design group" yönetici ortağı Yüksek Mimar Murat Kader de, alınan ödülün dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olduğunu ve uluslararası jürinin projeleri titiz ve keskin kriterlere dayalı olarak değerlendirdiğini belirtti.

Piyalepaşa'ya International Property Awards'dan ödül

Piyalepaşa İstanbul
Beyoğlu'nun merkezinde 800 milyon dolarlık yatırımla, 82 dönümlük arazi üzerinde hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul'da, 55 metrekareden 207 metrekareye kadar değişen daireler bulunuyor. Toplam 760 daire ve 190 rezidansın yer aldığı Piyalepaşa İstanbul'da ayrıca, 3 bin 500 metrekarelik bir kapalı sosyal tesis alanı yer alıyor. Projede fitness salonu, kapalı basketbol sahası, kapalı havuz ve çocuk havuzu gibi sosyal imkanlar da yer alıyor. 

 

Firma Bilgisi: Piyalepaşa Gayrimenkul
Proje Bilgisi: Piyalepaşa Istanbul