“Plastik, Kauçuk ve Kompozit Teknik Alt Komitesi” toplandı

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kimya Alt Komitesi olarak faaliyet gösteren “Plastik, Kauçuk ve Kompozit Teknik Alt Komitesi”nin ikinci toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi

“Plastik, Kauçuk ve Kompozit Teknik Alt Komitesi” toplandı

05 Temmuz 2013 / emlakwebtv
T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kimya Alt Komitesi olarak faaliyet gösteren “Plastik, Kauçuk ve Kompozit Teknik Alt Komitesi”nin ikinci toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıda, “Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı” oluşturulması konusunda çalışmalara başlanmasına karar verildi.

Toplantı, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Genel Müdürlüğü Kimya Şubesi Müdürü Orhan Çetinkaya, PAGEV ve Plastik, Kauçuk, Kompozit Alt Komitesi Başkanı Mehmet Uysal, Kauçuk Derneği Başkanı Nurhan Kaya ve Kompozit Sanayicileri Derneği Başkanı İsmail Hakkı Hacıalioğlu’nun açılış konuşmaları ile başladı.

“Plastik, Kauçuk ve Kompozit Teknik Alt Komitesi” toplantısında görüş alışverişinde bulunuldu
“Plastik, Kauçuk ve Kompozit Teknik Alt Komitesi” toplantısında plastik, kauçuk ve kompozit sektörlerinin genel sorunları dile getirilirken çalışma yöntemleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda bir çok konu başlıkları son gelişmelerle ele alındı
Toplantıda ele alınan konu başlıkları arasında; kimya sektörü içinde plastik, kauçuk sektörleri değerlendirmesi, sektörün Ar-Ge proje yatırımları ve projelere Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve KOSGEB destekleri, NACE kodları ile ilgili son gelişmeler yer aldı. Ayrıca, TSE’nin sektörlerle ilgili çalışmaları, biyobozunur plastik ambalajlar, plastik, kauçuk ve kompozit sektörlerinde iş sağlığı ve iş güvenliği konuları ile eleman ihtiyacı, geri dönüşüm, PAGÇEV’in çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Toplantıya; T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme Eğitim Vakfı, Kauçuk Derneği, Kompozit Sanayicileri Derneği, Türk Standartları Enstitüsü, TÜBİTAK, TUİK Türkiye İstatistik Kurumu, İş-Kur, KOSGEB, MARİFED, Marmara Üniversitesi, PAGÇEV, MÜSİAD, Yalova Üniversitesi, İstanbul İl Gıda, Tarım, Hayvancılık Müdürlüğü, İGEDDER temsilcileri katıldı.