PNQ'dan kojenerasyon atılımı

ENER-G'nin Kojenerasyon Modüllerini iç piyasa ile tanıştıran PNQ, enerji tasarrufu ve çevre koruma alanında alternatif çözümler sunuyor

PNQ'dan kojenerasyon atılımı

Avrupa'nın en büyük orta ve küçük ölçekli kojenerasyon paketleri üreticisi ENER-G'nin Türkiye distribütörlüğünü üstlenen PNQ Teknoloji Sistemleri, enerjide kojenerasyon teknoloji ile de çevreci çözüm önerilerinden bulunuyor. 

Türkiye'den büyük ilgi
Yeşil enerji kavramına yeni bir boyut getiren ve enerji güvenirliği, rekabet ortamında düşük enerji gibi avantajlar sağlayan ENER-G Kojenerasyon Modülleri'nin Türkiye'de benzeri olmayan enerji işletim maliyetleri sunduğunu söyleyen PNQ Teknoloji İş Geliştirme Direktörü Murat Erden, işletmelerin sivil bir inisiyatif olarak kojenerasyon kullanımını uygulamaya almaları gerektiği belirtti. Türkiye'de kendilerine ve kojenerasyon yatırımlarına gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğu bilgisini de veren Erden:

"Her yılın 5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olarak kutlanıyor.  İşletmelerin ENER-G yatırım yapmaları ve tasarruf ederek çevrenin geleceğini korumaları gerekiyor. PNQ olarak müşterilerimize enerjiyi çevreye duyarlı olarak verimli ve tasarruflu kullanım olanağı sağlayan sistemleri sunuyoruz." ifadelerini kullandı. 

PNQ'dan kojenerasyon atılımı

Kendini 2 yılda amorti eden sistem
Erden, 4 KW ile 20 Mw arasında değişen kojenerasyon sistemlerinin kendini 2 ya da 3 yıl içinde amorti ettiklerini de vurgulayarak:

"Ayrıca ENER-G kojenerasyon kompakt ünitelerimiz 5-11 m2 arası yer kaplıyor. 25 yılı aşkın teknik servis deneyimimiz ile mekanik müdahale gerektiğinde derhal en yakın servis elemanını GPS üzerinden belirleyip tesise yönlendiriyoruz.  PNQ olarak Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Irak ve Afrika pazarlarına da hizmet veriyoruz." dedi.