Polimeks, Awaza Bölgesi’nin ilk marinasını hayata geçirdi

Polimeks’in bir kişiye yaklaşık 1000 m2 alan düşen Yelken Yat Kulubü, Hazar Denizi -Awaza Bölgesi’nde hizmete açıldı

Polimeks, Awaza Bölgesi’nin ilk marinasını hayata geçirdi


Türkiye’nin en büyük yurtdışı müteahhitlik şirketlerinden Polimeks İnşaat’ın Türkmenistan’ın Awaza Bölgesi’nin ilk marinası Yelken Yat Kulübü’nü hayata geçirdi. Hazar Denizi kıyısında yaklaşık 1 kilometrelik sahiliyle benzersiz bir konumda yer alan Yelken Yat Kulübü, yaklaşık 90 milyon dolar değerindeki yatırım ile gerçekleşti.

Polimeks, konum ve tesis donanımlarıyla konforlu bir yaşam alanı sunuyor
Türkmenbaşı Uluslararası Havaalanı’na 25 km mesafede bulunan, toplam 360.000 m2’lik geniş bir alan üzerinde kurulu tesiste, 200 m2’den başlayan büyüklüklerde 44 villa bulunuyor. Ortalama olarak bir kişiye 1000 m2 alan düşen Yelken Yat Kulübü; 13 binada bulunan toplam 66 apart oda; 15 m2 açık alan, özel telefon hattı ve yangın koruma sistemleriyle konforlu bir yaşam alanı sunuyor.

Lüks konaklama imkanları ve zengin yaşam alanlarıyla dinlence, eğlence ve sporu bir araya getiren Yelken Yat Kulübü, Türkmenistan’ın turizm merkezi Awaza’da bölgenin en kapsamlı ve en konforlu tesisi olma özelliğini taşıyor.

Açık spor alanları ve motorlu su sporları ile aralıksız eğlence
Yelken Yat Kulübü her ihtiyacınıza uygun, keyif dolu mekanlarla aralıksız eğlence ve spor imkanı da sunuyor. Yelken ve yatların yararlanabileceği hizmetler, açık spor alanları ve motorlu su sporları imkanlarıyla hizmet veriliyor. Spora ara verildiğinde 16 farklı yiyecek & içecek alanı ve hem dinlenmek hem eğlenmek için her yaş grubuna özel alanlar da tesisi komple bir yaşam merkezine dönüştürüyor.

Tesisin 4 bin ve 4 bin 400 m2’lik 2 adet suni göleti, çevrelerindeki yeşillendirilmiş açık alanlar ve kafeler dinlenme ortamı oluşturuyor. Göletlerin çevresindeki yürüyüş parkurları ve tesis genelinde bisiklet yolları atmosferi zenginleştiriyor. Tesis içinde ulaşım golf arabaları ve bisikletlerle sağlanıyor.

Tesise özel yaklaşık 1 km uzunluğundaki plajda; a la carte restoran, snack restoran ve bar bulunuyor. Plajda havlu, şemsiye, şezlong ve minder hizmeti veriliyor. Yelken ve su sporları merkezinin de bulunduğu plajda; 80, 93 ve 113 m uzunluğunda 3 iskeleden yararlanılıyor. 80 metrelik iskele yatların yanaşması, 93 metrelik iskele güneşlenme platformları ve locaları, 113 metrelik iskele motorlu su sporları için kullanılıyor.

Her yaş grubunun yararlanabileceği farklı havuzlar, tesiste büyük bir alana yayılıyor. 2.500 m2’lik açık havuz ve 100 m2’lik ısıtmalı kapalı yetişkin havuzunun yanı sıra 150 m2’lik çocuk havuzu bulunuyor.

Çeşitli temalı etkinlikler ile eğlenceli ve keyifli anlar yaşatıyor
Tesiste disko, spa-hamam, çocuk kulübü, sinema ve oyun salonuyla eğlence ve keyif aralıksız devam ediyor. Haftanın farklı gün ve gecelerinde Türkmen Gecesi, Türk Gecesi gibi çeşitli temalarla etkinlikler gerçekleştiriliyor. Ayrıca tesis içinde su sporları malzemeleri ve sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabileceğiniz farklı satış noktaları, tatilinizden eşsiz hatıraları yanınızda götürme fırsatı sunuyor.

Polimeks İnşaat hakkında detaylı bilgi için adres http://www.polimeks.com/