Polisan Boya’dan ulaşılması güç rekor

Türkiye’de boya pazarının güçlü oyuncusu Polisan Boya, 1 milyar kilogram boya üreterek bir rekor kırmanın başarısını Dilovası’ndaki tesislerinde mavi yaka çalışanlarıyla kutladı

Polisan Boya’dan ulaşılması güç rekor

03 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Türkiye’de boya pazarının güçlü oyuncusu Polisan Boya, ilk üretime başladığı 1985 yılından bu yana sektörde ilklere imza atmaya devam ederken, üretimde de 1 milyar kilogram rakamına ulaşarak, istikrarlı çalışmasının ödülünü ulaşılması güç bir rekora imza atarak almanın mutluluğunu yaşıyor.

Rekor, sektörün en çok tercih ettiği Elegans’la kırıldı
Polisan Boya, Dilovası Tesisleri’nde, geçtiğimiz hafta iç cephe boyalarında sektörün en çok tercih edilen Elegans markalı ürününün dolumu ile 1 milyar kilograma ulaştı. Polisan çalışanları, başarılarını Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis ve CEO Erol Mizrahi’nin katıldığı bir törenle kutladı.

Mizrahi: “söylemlerin, eylemlere dönüştüğünün en önemli ispatı”
Polisan Holding CEO'su Erol Mizrahi, şirketin ulaştığı büyük başarıya ilişkin yayımladığı kutlama mesajında, şunları kaydetti: "İstatistiklere göre; artan rekabet, kurumsallaşamama, hatalı nakit akışı yönetimi gibi türlü nedenlerle Türkiye'de işletmelerin yüzde 80'i beşinci yılına, yüzde 96'sı onuncu yılına ulaşamamaktadır. Bu durum sadece Türkiye'ye mahsus bir durum değil. Tüm dünyada şirketlerin yaşam süresi kısalmaktadır. Öte yandan, varlığını koruyabilmiş, faaliyetteki tüm şirketlerin her fırsatta dile getirdikleri ‘sürdürülebilirlik, istikrar, sağlıklı büyüme, sürekli gelişim, kalıcılık, köklü kuruluş’ gibi söylemlere hemen her türlü iletişimde maruz kalıyoruz. Bizim şirketlerimiz için bu söylemlerin eyleme dönüştüğünün en önemli ispatı işte bu tür rekorlar ve rakamlardır."

Polisan Boya sektöre yön veriyor, fark yaratıyor
Polisan Boya, 1985 yılından bu yana inşaat boyaları ve dekoratif boyalar kategorisine giren ürünlerin dışında, deniz, endüstriyel ve mobilya boyaları ile de sektöre yön veriyor, fark yaratıyor.

"Home Cosmetics/ Evinizin Kozmetiği" konumlandırması ile son 5 yılda boyaya yepyeni bir bakış açısı getiren Polisan Boya, yaşam alanlarına dekoratif farklılıklar getirmek ve evinde kendi zevkini yaratmak isteyen tüketicilerin ilgi odağı oluyor.

Ana faaliyet konusu inşaat boyaları kategorisinde lider konumda olan Polisan Boya, insan sağlığına önem veren, çevreci ve yenilikçi kimliğiyle sektörün ilklerine imzasını atarken, fabrika üretimi ile aynı kaliteyi sağlayan su bazlı mix makineleri, 7 özellikli iç cephe boyası, 9 özellikli dış cephe boyası, su bazlı yol çizgi boyası ve "yağlı boya" muadili su bazlı parlak son kat boyası gibi ürün ve sistemler Polisan'ın sektörde; Ar-Ge, teknoloji ve inovasyondaki liderliğini vurguluyor.