Polisan'dan sürdürülebilirlik atağı

Türkiye boya sektörünün önemli markalarından Polisan, katıldığı karbon zirvesinde "sürdürülebilirliği evlere taşıma" çağrısı yaptı

Polisan'dan sürdürülebilirlik atağı

Türkiye boya sektörünün önde gelen markalarından Polisan, "3. Karbon Zirvesi"ne daimi destekçi olarak katılımını sürdürdü. Polisan Holding Kalite ve Çevre Müdürü Dilek Sarıaslan, küresel ısınma ve iklim değişikliği etkilerinin her geçen daha net biçimde hissedilmeye başlandığını vurguladı ve büyük şirketlere önemli görevler düştüğünü söyledi.

Polisan'dan yeni nesillere yaşanabilir bir dünya
Sarıaslan Polisan Holding'in gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma hedefi doğrultusunda hareket ettiğini de vurgulayarak: "Karbon emisyonumuzu azaltacak uygulamaları hayata geçiriyoruz ve çevre için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Öncelikli hedefimiz de sürdürülebilirlik kültürünü evlere taşımaktır..." dedi.

Polisan'ın ilk şartı: Geri kazanım
Birincil ve ikinci rüün nakliye ambalajlarında geri dönüştürülmesi kolay malzemeler seçen Polisan, Çevresel Ürün Beyanı Belgesini alan Türkiye'nin tek, Avrupa'nın ise ilk üç üreticisinden biri olma özelliği taşıyor. Polisan, 2016 yılında da sürdürülebilirlik raporunu kar amacı gütmeyen global bir kuruluş olan Global Reporting Initiative (GRI) tarafından onay alarak yayınlama kararı almıştı. 

Polisan uygulamaları
- Polisan çevre performansını artırmaya yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. Ürün tüm çevresel boyutlarıyla değerlendiriliyor ve çevre üzerindeki etkilerin minimize edilmesine gayret gösteriliyor.
- Polisan'da birinci ve ikinci ürün nakliye ambalajlarında geri dönüştürülmesi kolay malzemeler seçiliyor.
- Firma 10 yıldır ÇEVKO ile iş birliği içerisinde hareket ediyor.
- Polisan Boya'da yüzde 75, Polipord Kimya'da ise yüzde 50 düzeyinde ciddi bir geri kazanım süreci sağlanıyor. 
- Polisan tehlikeli atıkların geri kazanımını desteklemek için teknolojik alt yapı ve çevresel duyarlılık geliştirmeye çalışıyor.