Proje Finansman Kurumu Ödülü Garanti'nin

Garanti Bankası MEA Finance tarafından hem “Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi”, hem de “Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi”nin 2013 Yılındaki En İyi Proje Finansman Kurumu seçildi

Proje Finansman Kurumu Ödülü Garanti'nin

6 Haziran 2014/Emlakwebtv
EMEA Finance, "Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi" ve "Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi'nin" 2013 Yılındaki En İyi Proje Finansman Kurumu olarak Garanti Bankası'nı seçti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, 2013 yılının proje ve satın alım finansmanı işlemleri alanında rekorlara sahne olduğunu belirterek, bankaların bu alanda 25 milyar dolarlık yeni taahhüt altına girdiğini söyledi. Türk Bankalarının bu alandaki uzmanlığının üst düzeye çıktığını belirten Edin, "Garanti Bankası olarak, Türkiye'de, 2013 yılında finansal kapanışı gerçekleşen önde gelen projelerin tamamında yer aldık ve finansmanda öncü rol oynadık. Yapılandırmasına katkı sağladığımız 2 büyük altyapı ve 2 enerji projesinin de ödüle layık görülmesi, sevincimizi bir kat daha artırdı. EMEA Finance gibi saygın bir kurumdan alınan ödüller; ekibimizin 15 yıllık tecrübesini, sektördeki uzmanlığımızı ve Garanti isminin yarattığı olumlu yansımayı kanıtlıyor. Ülkemizin ve bankamızın bu alandaki yetkinliğinin, uluslararası kurumlar tarafından kabul gördüğünü gösteriyor” dedi.