Projebeyaz, “Cityscape Global 2013” fuarına katıldı

Projebeyaz International, 8-10 Ekim’de gerçekleştirilen 2013 yılının en önemli gayrimenkul etkinliklerinden biri olan “Cityscape Global 2013” fuarında yabancı yatırımcılarla buluştu

Projebeyaz, “Cityscape Global 2013” fuarına katıldı


Gayrimenkul sektörünün uluslararası alanda etkili bir çözüm ortağı olan Projebeyaz International, 8-10 Ekim’de gerçekleştirilen 2013 yılının en önemli gayrimenkul etkinliklerinden “Cityscape Global 2013” fuarına katıldı. Fuarın uluslararası gayrimenkul danışmanlığı yapan tek firması Projebeyaz International, fuarda iki farklı stant ile yer aldı. Toplamda 610 ziyaretçiyi ağırladıklarını belirten Murat Uzun, “Stantlardan birinde yurt dışı çözüm ortağı olarak Dünya’nın en büyük Gayrimenkul markalarından “Trump”ın adını taşıyan “Trump Towers Istanbul” projesinin satış ve pazarlamasını gerçekleştirdik. Fuar’da markalı konut projeleri arasında büyük ilgi gören proje için, yaklaşık 10 adet ünitenin ön anlaşma sağlandı. Diğer standımızda ise, Projebeyaz Gayrimenkul Danışmanlığı olarak, yatırımcıların beğenisine sunduğumuz İstanbul’un en seçkin konut, ofis, AVM ve tatil köyü projelerinden yaklaşık 73 adet ünitenin ön satışını gerçekleştirdik”, dedi.

Uzun: “fuar, 25.000 ziyaretçi sayısı ile Türk firmaları açısından giderek önemi artan bir etkinlik halini alıyor”
Fuar ile ilgili yorumlarını paylaşan Murat Uzun, “Dünya’nın farklı bölgelerinde düzenlenen Cityscape fuar zinciri içerisinde en önemlisi olan Cityscape Global Dubai, 200’ün üzerinde 110 farklı ülkeden firmanın katılımıyla ve yaklaşık 25.000 ziyaretçi sayısı ile Türk firmaları açısından giderek önemi artan bir etkinlik halini alıyor. Nitekim pek çok Türk firması bu fuarın bir sonraki için ve Cityscape’in Abu Dhabi, Katar ve Suudi Arabistan gibi diğer önemli ayakları için şimdiden hazırlıklarını yapıyorlar”, diye konuştu.

Murat Uzun, ”İstanbul’un kendi kültürlerine yakın olması nedeniyle Arap yatırımcıların, yatırım amaçlı konut alımından öte oturum amaçlı konut alımı yapmalarını sağlıyor. Arap yatırımcılar, İstanbul’un yanı sıra özellikle eşsiz göl ve orman manzaralarıyla ünlü Sapanca’ya, termal su kaynakları ve dinginliğiyle meşhur Yalova ilimize, güvenli ve huzurlu tatil köşelerimizden Kuşadası ilçemize talep gösteriyor. Bu da tüm yurdumuzun yatırımcıların ilgisini çektiğini gösteriyor” diye konuştu.

Uluslararası fuarların, yatırımcılar ile birebir temas kurmak açısından ayrıcalıklı alanlar olduğunu ifade eden Murat Uzun, “Projebeyaz International olarak bu ve bundan sonraki önemli etkinliklere daha güçlü, daha motive ve daha donanımlı bir organizasyon yapısıyla katılarak, Türkiyemizin dünyaya daha iyi tanıtılması ve çok daha fazla döviz girdisinin oluşması için en yüksek eforu sarf etmeye devam edeceğiz” dedi.

Projebeyaz hakkında detaylı bilgi için: www.projebeyaz.com