Projebeyaz International KAZREALTY 2014 Fuarı’na katıldı

Projebeyaz International ekibi, Almaata’da 12-14 Mart tarihlerinde düzenlenen KAZREALTY 2014 Fuarı’nda yatırımcılarla bir araya geldi

Projebeyaz International KAZREALTY 2014 Fuarı’na katıldı

26 Mart 2014 / Emlakwebtv
Gayrimenkul danışmanlığı alanında verdiği hizmet çeşitliliğiyle sektöre farklı bir boyut kazandıran Projebeyaz, uluslararası faaliyetlerini artırarak sürdürüyor. Şirket bünyesinde yurt dışı projeleri yürütmek üzere kurulan Projebeyaz International ekibi, Kazakistan’ın en önemli ikinci kenti Almaata’da 12-14 Mart tarihlerinde düzenlenen, Rusya Federasyonu ve Orta Asya’nın sayılı gayrimenkul etkinliklerinden KAZREALTY 2014 Fuarı’nda yatırımcılarla bir araya geldi.

Fuar ile ilgili izlenimlerini aktaran Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Borucuoğlu, “Projebeyaz International olarak, Kazakistan gibi gelişmekte olan ülkelere ulaşmak hedeflerimiz arasında birinci sırada yer alıyor” dedi.

Projebeyaz’ın uluslararası ölçekte hizmet veren ekibi Projebeyaz International, Kazakistan’ın en önemli ikinci kenti Almaata’da 12-14 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen, Rusya Federasyonu ve Orta Asya’nın sayılı gayrimenkul etkinliklerinden KAZREALTY 2014 Fuarı’nı ziyaret etti. Projebeyaz International Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Borucuoğlu, bölgenin önemli gayrimenkul yatırımcılarını ağırlayan fuarda tüm dünyada yaklaşık 20 gayrimenkul danışmanlığı ve inşaat firmasıyla tanışma fırsatı yakaladıklarını belirtti.

KAZREALTY 2014 Fuarı’nda edindiği izlenimleri hakkında açıklama yapan Borucuoğlu, “Fuara Kazakistan ve komşu ülkelerden gelen yaklaşık 55 firma katıldı. Fuarda özellikle Polonya, Çekoslovakya, Litvanya ve İsveç gibi ülkelerden katılan yatırım danışmanı ve aracı kurumlar dikkat çekti. Sektörel olarak değerlendirdiğimizde ise inşaat firmaları, gayrimenkul aracı kurumları, sigorta şirketleri ve tedarik firmaları yer aldı” dedi. Fuar katılımcıları ile ilgili de bilgi aktaran Borucuoğlu, “Genelde yerel ziyaretçiler katıldı fakat Rusya Federasyonu, Kazakistan, Azerbaycan, Tataristan gibi önemli çevre ülkelerden sektör liderlerini, devlet yetkililerini ve ziyaretçilerini de görmek mümkündü” dedi.

Alanya’nın önde gelen inşaat firmalarının fuara katılan yabancı firmalar arasında sivrildiğini belirten Borucuoğlu, “Burada dikkat çekici olan nokta, Antalya’nın diğer ilçeleri, Bodrum, Kuşadası ya da İstanbul firmalarının olmadığı fuarda Alanya firmalarının başı çekmesi oldu. Kazakistanlı ve bölgesel yatırımcılar tarafından, halen popülerliğini koruyan Alanya’nın yanı sıra Antalya’nın merkezi, Bodrum ve Çeşme’nin de merak edildiğini gözlemledik. Yapılan görüşmelerde Alanya’da yer alan inşaat firmaları ya da gayrimenkul aracı kurumlarına gelen taleplerde İstanbul’a yönelik bir talebin de oluşmaya başladığı görüldü” diye konuştu.

Borucuoğlu, Kazakistan, Tataristan ve Azerbaycan gibi Orta Asya ülkelerinde ve Rusya’da daha geniş bağlantılar kurmak, iş potansiyelini arttırmak, Türkiye’de özellikle İstanbul’da yer alan inşaat firmalarının tanıtımlarını yapmak ve Türkiye’de pazarlanmak istenen münferit gayrimenkulleri sunmak üzere bu etkinliklere katıldıklarını belirtti.