Projelere ödül yağdı

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünü buluşturan "Sign of the City Awards”, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Projelere ödül yağdı

8 Kasım 2014 / Posta Gazetesi 

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünü buluşturan "Sign of the City Awards”, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün heyecanla beklediği ödül töreninde, Türkiye’nin simgesi haline gelmiş projeler ödüllendirildi.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ve Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen törene, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve sektörün önde gelen isimleri katıldı.

Jüri Başkanı Y. Müh. (Mimar) Doğan Hasol önderliğinde toplanan jüri, her kategoride tamamlanmış ve devam eden finalist projeleri değerlendirerek ödül sahiplerini seçti. Jüri, yarışma için 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle tamamlanmış ve proje aşamasında olan 142 farklı projeye ait 199 başvuruyu değerlendirdi. "Sign of the City Awards"’ yarışmasında “Onur Ödülü”, “En İyi Konsept Mimari Tasarım” ve “Sektörde Yenilik Jüri Özel Ödülü” hariç 16 kategoride 24 adet tamamlanmış ve devam eden proje ödülü sahiplerini buldu.

Ödül töreninde konuşma yapan Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna adlı eserinden alıntı yaptığı konuşmasında “Artık şehirlerin bittiği yerler taş, toprak değil. Işıl ışıl binalar var. Son 10-15 yılda geldiğimiz yer büyük değişim ve gelişim gösteriyor. İnşaat sektörü, sosyolojik dönüşümün motorudur. Çünkü nerede yaşadığımız davranış kültürümüzü, zihin haritalarımızı değiştiriyor. Yarışma kapsamında çok başvuru aldık. Bunda en büyük etken jüri ve danışma kuruluydu. Bunun yanı sıra Türk inşaat sektörünün kendine duyduğu güven de etkiliydi. Siz Türkiye’nin premier ligi takımlarısınız. Hürriyet de premier ligi oyuncularından biridir. Bu gece sahnenin sahibi sizlersiniz” dedi.