Projelerini yeniledi, büyümeye devam ediyor

Esenyurt’ta imar planlarının değişmesiyle projelerini revize eden Özyurtlar İnşaat, NLogo İstanbul projesinin ikinci etabını da Şubat 2015’te satışa sunmaya hazırlanıyor

Projelerini yeniledi, büyümeye devam ediyor

8 Kasım 2014 / Posta Gazetesi

Özyurtlar İnşaat, Esenyurt’ta yaşanan imar değişikliğiyle projelerini revize etti. Yeni imar planlarına göre projelerini revize edemeyen pek çok firma zor duruma girerken, 24 yıldır Esenyurt başta olmak üzere Bahçeşehir ve Beylikdüzü’nde 10 bin konut üreten Özyurtlar İnşaat, Esenyurt Krizi olarak da adlandırılan bu durumdan güçlenerek çıkmasını bildi. Kuruluş, bu süreçte konut alıcısını mağdur etmemek için onlara ya parasını geri ödedi ya da aynı özellikte başka bir daire gösterdi. Yeni projelerle de büyümeye devam eden şirket, 2015 Şubat ayında ilgi gören projesi Nlogo İstanbul’un ikinci etabını satışa sunacak.

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt yaşanan imar değişikliği ile ilgili olarak, sorun karşısında iki projeleri Ntowers ve Nmerkez’i yeni imar planına göre revize ettiklerini belirtti. Tamer Özyurt, 1500 konutu iptal edip, ‘‘Vatandaşın mağdur olmaması için ya paralarını geri ödedik ya da başka projelerden aynı özellikte daire gösterdik. Bu süreçte para kaybettik ama güven kaybetmedik’’ dedi. Yaşanan sıkıntılar sonrası Esenyurtlu müteahhitlerin bir araya gelerek Esenyurtlu İnşaatçı İşadamlı Derneği’ni  (ESİAD) kurduğunu belirten Özyurt, ‘‘Başkan olarak da beni seçtiler. Dernekteki  amacımız, yerel yönetimle müteahhitler arasındaki ilişkiyi kurmak ve yönetmek’’ diye konuştu.  

Hedefi yakaladı

Tamer Özyurt’un verdiği bilgiye göre Özyurtlar İnşaat, bu yıl satışa çıkardığı projeler sayesinde 10 bin konut üretme hedefini yakaladı. Bu yıl bir taraftan Ncity, Nmerkez, Nşehir ve Ntown projelerinin teslimini gerçekleştiren kuruluş, diğer taraftan satışa sunduğu Nlogo İstanbul ve 1Coastal City projeleriyle ilgileniyor. İlk etabı Mayıs ayında satışa sunulan Nlogo İstanbul’da yer alan dairelerin 500 tanesi bir ay gibi kısa bir sürede satıldı. Nlogo İstanbul’un ikinci etabı ise 2015 Şubat ayında satışa çıkıyor. 208 konuttan oluşan 1CoastalCity projesinin ise yüzde 20’si ise satıldı.