Propa İnşaat'tan 150 milyonluk dev proje

Propa İnşaat tarafından Kartal'da hayata geçirilecek olan 150 milyon TL'lik dev projenin mimari çalışmalarında sona gelindi. Projenin lansmanı Eylül ayında yapılacak.

Propa İnşaat'tan 150 milyonluk dev proje

Propa İnşaat tarafından Kartal'da 35 katlı kule şeklinde hayata geçirilecek olan 150 milyon TL'lik dev projenin mimari çalışmalarında sona gelindi 250 rezidans daire ve 4 bin metrekarelik ticari alandan oluşacak proje, mimari özellikleriyle de dikkat çekecek.

Propa projesinin lansmanı Eylül'de
Propa İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Can Reşit Özçiçek, proje için uzun ve hassas bir çalışma yürüttüklerini belirterek: "“Bugüne dek inşa ettiğimiz tüm projelerimizde kalitenin ve fonksiyonelliğin yanında estetiğe de daima önem verdik. Bu anlamda Kartal’da inşa edeceğimiz yeni projemiz için de uzun zamandır mimari gruplarla çalışıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada Sözüneri Mimarlık’la birlikte, uluslararası alanda mimari açıdan önde gelen, sembol niteliğindeki konut kulelerini inceleyerek İstanbul’a yakışacak son derece estetik ve donanımlı bir proje geliştirdik. Çalışmalarımızı yaz sonuna kadar tamamlayarak Eylül ayında projemizi lanse etmeyi planlıyoruz.” dedi.

Propa Kartal daire tipleri
Projede, 1+1, 2+1, 3+1 tiplerinde tümü deniz manzaralı 250 rezidans daire, 2 bin metrekare sosyal donatı alanı, açık hava sineması ve 4 bin metrekare alan üzerinde kurulu ticari üniteler, meydan, alışveriş sokağı ve sanat galerileri yer alacak.

Ulaşım açısından da avantajlı bir konumda yer alan proje;  E-5 Otoyolu’na cepheli, Yakacık metro istasyonuna direkt giriş çıkış imkanına sahip özel bir konumda bulunuyor. Toplu taşıma durakları ise projenin hemen önünde yer alıyor.

Firma Bilgisi: Propa Inşaat