ProPlan, dördüncü şubesini İzmir’de açtı

Havalimanı, rezidans, metro, Otel, A+ konut ve alışveriş merkezi gibi projelerde “proje ve yapım yönetimi” alanında faaliyet gösteren ProPlan, dördüncü şubesini İzmir’de açtı

ProPlan, dördüncü şubesini İzmir’de açtı

05 Kasım 2013 / emlakwebtv
40 yıllık tecrübenin birikimiyle 2005 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ProPlan, İstanbul, Bakü ve Ankara ofislerinden sonra İzmir’de Ege Bölge Ofisini faaliyete soktu. Havalimanlarından fabrikalara, yüksek yapılardan sosyal yaşam alanlarına kadar çeşitli projelerin yatırımcı tarafından talep edilen tüm aşamalarında proje yönetim ve yapım yönetimi hizmeti veren ProPlan, İzmir’deki Ege Bölge Ofisiyle hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

ProPlan bugüne dek Türkiye’de ve yurtdışında aralarında Akasya Acıbadem, Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı, Levent Loft Bahçe, Shangri-La Otel gibi prestijli projelerin olduğu 6 milyon metrekare inşaat yönetimi gerçekleştirdi.

ProPlan halen 1,5 milyon metrekare inşaat alanına sahip projeleri yönetiyor
İnşaat sektörü için profesyonel olarak planlanmış sistemler kuran ProPlan’ın Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Özber, merkez ofis başta olmak üzere 4 bölgede aktif olarak faaliyet gösteren şirketin, bugün 1,5 milyon metrekare inşaat alanına sahip projeler yönettiğini söylüyor. Özber ProPlan’in sunduğu hizmetlerin inşaat sektörü için önemini şu sözlerle özetliyor: “ProPlan’in hizmet alanı proje geliştirme, fizibilite, tasarım koordinasyon, yapım, kontrol ve teslim süreçlerini kapsıyor. Yatırımcıların her yapı türüyle ilgili uzman kadro bulundurması mümkün değil. Biz alanlarında uzman kadromuzla, yatırımcının tercihleri doğrultusunda tasarlanan projelerin gerekli kriterlere uyup uymadığına dair tüm kontrollerin yapılması ve projenin bütçe, kalite ve zaman üçgeninde tamamlanmasını sağlama işini üstleniyoruz.”

200’ün üzerinde mühendis ve mimarla hizmet veren ProPlan’in yurtdışında en çok hizmet verdiği bölgeler arasında Ortadoğu, Rusya, Azerbaycan ve Kuzey Afrika ülkeleri yer alıyor. Önümüzdeki dönemde yeni şube ve yatırımlarla daha da büyümeyi hedefleyen ProPlan, Türkiye ve yurtdışındaki proje yönetim hizmetlerinin kalite standardı ve çeşitliliğini geliştirerek sürdürmeyi planlıyor.