PROSteel 2014 ödülleri sahiplerini buluyor

PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması'nda ödüller sahiplerini buluyor

PROSteel 2014 ödülleri sahiplerini buluyor

20 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
İnşaat mühendisliği ve mimarlık öğrencilerini bir araya getirerek çelik yapının önemini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmeyi hedefleyen PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması'nda ödüller sahiplerini buluyor.

Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann Boru tarafından bu yıl 14'üncü kez düzenlenen PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması ödül dağılımı belli oldu. Türkiye genelinden mimarlık ve inşaat mühendisliği lisans öğrencileri 31 ekip oluşturarak, çeliği ön plana alan "Afet Konutları Çelik Sistem Tasarımı" projeleri ile yarıştılar.

Prof. Dr. Y. Mühendis Mimar Hasan Şener’in başkan olduğu jüride; Prof. Dr. Y. Mimar Celal Abdi Güzer, Dr. Y. İnşaat Mühendisi Selçuk İz, Y. Mühendis Mimar Yaşar Marulyalı, Prof. Dr. Y. Mimar Ayhan Usta ve Prof. Dr. Y. İnşaat Mühendisi Nesrin Yardımcı'dan oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda birincilik ödülü, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan ekibe verildi.
İnşaat mühendisliği ve mimarlık öğrencilerini bir araya getirerek çelik yapının önemini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmeyi hedefleyen PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması'nın ödülleri, 23 Mayıs 2014 Cuma günü Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleşecek kolokyumun ardından sahiplerine teslim edilecek.

Program Akışı
17.00 Kolokyum
19.00 Ödül Töreni ve Sergi Açılışı