Prysman Group'dan dört büyüklere yatırım

Prysmian Group Türkiye, Beşiktaş Vodafone Arena'nın ve Trabzonspor Akyazı Arena'nın kablo tedarikçisi oldu.

Prysman Group'dan dört büyüklere yatırım

Türk inşaat sektöründe öne çıkan büyük projelerde yer alan Prysmian Group Türkiye, inşaatı 17 Ocak 2013 tarihinde başlayan Beşiktaş Vodafone Arena'nın ve inşaatı 24 Kasım 2013 tarihinde başlayan Trabzonspor Akyazı Arena'nın kablo tedarikçisi oldu.

Vodafone Arena'nın kablo tedarikçisi
Kartal'ın yeni stadyumunda H07Z-1, N2XH, NHXMH, N2XH FE180 model Afumex ve H07V-K, NYY model PVC kabloları kullanılacak. Prysmian Group Türkiye ile inşaatı üstlenen Beşiktaş İnşaat Yatırımları A.Ş. ve Kiptaş A.Ş. konsorsiyumunun hayata geçireceği kablo projesinin toplam bedeli ise 2.300.000 TL oldu. Karadeniz Fırtınası'nın stadyumunda ise H07Z1-R, N2XH, NHXMH, N2XH FE180 model Afumex kablolar kullanılacak. Prysmian Group Türkiye'nin Trabzonspor'un yeni stadyumunun inşaatını üstlenen Sarıdağlar & STY & Yertaş Ortaklığı ile yapılan anlaşmanın toplam bedeli ise 835.000 TL oldu.
Türk sporunun dört büyükleri olarak adlandırılan Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un ev sahipliği yaptığı stadyumlara enerji sağlayan kablolarıyla yer alan Prysmian Group Türkiye, "Türkiye'yi Yarınlara Bağlıyoruz..." misyonundan hareketle her alanda büyük projelere destek vermeyi sürdürüyor.

Vodafone Arena

Prysmian Group Türkiye Hakkında
Prysmian Group Türkiye; merkezi 1964 yılından bu yana, Mudanya'da (Bursa) yer alan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. ile 2011 yılında gruba dahil olan Draka Comteq Kablo ve Ltd.Şti. ve Draka İstanbul Asansör İth. İhr. Üretim Tic. Ltd. Şti. firmalarından oluşuyor. Türkiye bünyesinde, bugün yaklaşık 550 kişi çalıştığı Prysmian Group Türkiye'nin ürün yelpazesi kapsamında 220 kV'a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları bulunuyor. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2013 yılında toplam yaklaşık 822 milyon TL olan cirosunun %34'ünü ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul'da işlem görüyor.