Prysmian Group'ta atama

Kablo sektöründe faaliyet gösteren Prysmian Group Türkiye'nin Ceo'luğuna atanan Erkan Aydoğdu görevine başladı

Prysmian Group'ta atama

Prysmian Group Türkiye'nin CEO'su olarak atanan Erkan Aydoğdu 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle görevine başladı. Aydoğdu, takım çalışmasına ve insana odaklı bir yaklaşım benimseyen çalışma şekliyle yıllardır Prysmian Group Türkiye'nin büyümesine önemli katkılarda bulunuyor.

Başarılarımızı sürdürmeyi planlıyoruz
CEO olarak göreve başlamasının ardından ilk açıklamasını yapan Aydoğdu, "Prysmian Group Türkiye'yi daha da ileriye taşıma gücümüzü tecrübemizden, çalışanlarımızdan, müşterilerimizden, iş ortaklarımızdan alıyoruz. Çalışmalarımıza 2011 yılında şirket misyonları arasına eklenen "Türkiye'yi Yarınlara Bağlıyoruz" yaklaşımımızla ve şevkle devam edeceğiz. Başarımıza başarı katmak en büyük hedefimiz" dedi.

Erkan Aydoğdu kimdir?
Prysmian Group Türkiye yeni CEO'su olarak atanan Erkan Aydoğdu, 1997 yılında Üretim Planlama departmanında aldığı görevle Prysmian ailesine katıldı. 2000 yılında İtalya'da Proses Kaizen Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2001-2002 yılları arasında şirketin Avrupa'daki değişik fabrikalarında sürekli iyileştirme ekiplerine liderlik yaptı. 2003 yılında Türkiye'ye dönen Aydoğdu, sırasıyla Lojistik Şefi ve Lojistik Müdürü olarak görev yaptı. 2010 yılında Ar-Ge ve lojistik departmanlarının direktörlüğüne atandı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Aydoğdu evli ve 2 çocuk babası, iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor.