Prysmian Group'tan bir ilk

Prysmian Group Türkiye, ABD'deki Rhode Island Kongre Merkezi'nde gerçekleşen 63. Uluslararası Tel, Kablo ve Bağlantı Sempozyumu'nda (IWCS) Türkiye'yi temsil etti

Prysmian Group'tan bir ilk

Prysmian GroupTürkiye, ABD'deki Rhode Island Kongre Merkezi'nde gerçekleşen 63. Uluslararası Tel, Kablo ve Bağlantı Sempozyumu'nda (IWCS) Türkiye'yi temsil etti. Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektöründe faaliyet gösteren Prysmian Group'un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, gösterilen "International Wire & Cable & Connectivity Symposium" (IWCS 2014)"e Türkiye'den katılantek firma oldu.

Prysmian Group

Prysmian Group projelerini tanıttı
Uluslararası Tel, Kablo ve Bağlantı Sempozyumu'na (IWCS) katılan Prysmian Group, toplamda 106 farklı teknik makalenin tanıtıldığı sempozyum boyunca, Ar-Ge departmanı tarafından yeni geliştirilen 4'ü fiber optik, 2'si materyal ve 9'u kablo teknolojileri olmak üzere toplam 15 farklı projesini tanıtma imkanı buldu. Prysmian Group'a destek vermek amacıyla katılan Prysmian Group Türkiye ise, sempozyumda fiber optik bölümünden "Mud Resistant" (mud: petrol arama - çıkarma ve rafineri işlemlerinde kullanılan çeşitli petrol, yağ, hidrokarbon ve su bazlı karışımlar) projesini tanıttı. Proje, Prysmian'ın dünya çapındaki 10 ülkede yer alan 17 Ar-Ge merkezinden biri olan Mudanya fabrikasındaki Ar-Ge bölümü tarafından yaklaşık 6 ay süren çalışma sonucu tamamlandı.

Türkiye'den ilk ve tek olarak IWCS 2014 sempozyumuna katılım sağlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Prysmian Group Türkiye Kablo Tasarım ve Ürün Geliştirme Müdürü Zekeriya Şirin, "Firmaların, Ar-Ge bölümleri tarafından hazırlanan yeni projeleri dahilindeki teknolojik yenilikleri tanıtmak için bu sempozyumu bulunmaz bir fırsat olarak görüyorum. Bu bize, günü gününe çalışmanın sadece olanı korumak için değil, aynı zamanda liderliğimizi pekiştirmek ve geleceğimizi güven altına almak için de gerekli olduğunu yansıtıyor." şeklinde konuştu.

Amerika'daki IWCS'te ilk olarak endüstriye tanıtılan proje, özelikle petrol ve gaz endüstrisinde zorlu çevre şartlarında kullanılan fiber optik kablolarda LSOH FR (Low Smoke Zero Halogen Flame Retardant) ve mud dayanıklılık performanslarını yüksek standartlarda birleştirerek kullanıcılarına ortak çözüm yaratıyor. Telekom Kablo sanayi için önde gelen bir teknoloji olayı olarak nitelendirilen dünya çapındaki IWCS sempozyumu, aynı zamanda fuar alanında sanayi tedarikçileri için en son ürün ve hizmetlerini sunma şansı da sağlıyor.

"Türkiye'yi Yarınlara Bağlıyoruz..." misyonu çerçevesinde geliştirilen proje, Prysmian Group Türkiye'nin son yıllarda ürün performanslarına dikkat çekerek; yüksek performanslı ürünlerin geliştirilmesine verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor.