Prysmian Group'tan bir ilk

Prysmian Group Türkiye, kablolara uygulanan "yanma testleri" kapsamında, TÜRKAK sertifikası kazanarak bir ilke imza attı

Prysmian Group'tan bir ilk

Prysmian Group Türkiye, kablolara uygulanan "yanma testleri" kapsamında bir ilke daha imza attı. Prysmian Group Türkiye bünyesindeki Malzeme Teknolojileri Deney Laboratuvarı, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından, TS EN ISO/IEC 17025 "Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği için Genel Şartlar Standardı" akreditasyon sertifikasıyla tescillendi.

Türk Akreditasyon Kurumu tescil etti
Prysmian Group Türkiye, 2012 yılında Türk kablo sektörüne kazandırdığı "Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir..." girişimi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.  Prysmian Group Türkiye, bünyesindeki donanımlı laboratuvarında gerçekleştirdiği ve kablonun yangın altında performansının ölçüldüğü yanma deneylerinde bulduğu sonuçların doğruluğunu ve güvenilirliğini, Türk Akreditasyon Kurumu'na (TÜRKAK) tescilletti.

Her kablo aynı değildir
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Prysmian Group Türkiye Malzeme Teknolojileri Müdürü Alaettin Şenkaya, "Bünyemizdeki laboratuvarımızda gerçekleştirdiğimiz yanma testleri sonuçlarının, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından verilen sertifika ile teknik yeterliliğimizin tescillenmesi bizim için gurur verici. Prysmian Group Türkiye olarak, "Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir..." girişimimizin devamı niteliği taşıyan bu uygulamaların altında, hem maddi hem de manevi olarak çok büyük bir emek var. 2011 yılından hayata geçirilen "Türkiye'yi Yarınlara Bağlıyoruz..." misyonumuz çerçevesinde çalışmalarımızı somutlaştırdığımız bu adımla amacımız; Türkiye'de kablo sektörünün kalite standartlarını yükseltmek ve Türkiye'nin dünya çapındaki prestijini artırmak" şeklinde konuştu.