Prysmian Group'a dev fuarda büyük ilgi

Prysmian Group, Münih'te düzenlenen Intersolar Europ fuarında güneş enerjisine yönelik ürünleriyle büyük ilgi gördü

Prysmian Group'a dev fuarda büyük ilgi

Münih'te düzenlenen Intersolar Europ efuarında güneş enerjisine yönelik ürünleirni sergileyen Prysmian Group, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Prysmian'ın fuarda tanıtımını yaptığı ürünler arasında üstün izolasyon ve kılıf özellikleriyle tercih edilen PV1-F tipi DC kablolar ve ortak ve alçak gerilimli MV-LV tipi kablo sistemleri de yer aldı.

Intersolar 2015
10-12 Haziran 2015 tarihleri arasında Münih'te düzenlenen Intersolar Europe'a bu sene 1.000'den fazla uluslararası firma katıldı. Ziyaretçi sayısının 40 bini aştığı etkinlikte Prysmian Group, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. 72 bin metrekarelik toplam sergi alanında 7 salonda düzenlenen fuara, 145 farklı ülkeden ziyaretçi geldi. 

Güneş potansiyeli yüksek Türkiye'nin misyonu
Priysmian Group Türkiye Ceosu Erkan Aydoğdu, fuara ilişkin açıklamasında dev bir güneş potansiyeline sahip Türkiye'nin yurtdışından aldığı destek ile yarının enerji sorununun çözümünde önemli adımlar attıklarını belirterek:

"Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuz kapsamında verdiğimiz söz dahilinde, irili ufaklı birçok projeye, Prysmian Group güneş enerjisi çözümlerini sunuyoruz. Güvenilir ve uzun ömürlü ürün ve çözümlerimizle sektörde farklılaşırken, lider konumuzu koruyor olmanın da gururunu taşıyoruz" dedi.

Fuarı değerlendiren Prysmian Group Özel Kablolar Satış Müdürü İlhan Öztürk de, güneş enerjisi çözümlerinin uzun yıllardır tercih edilen ve kullanım sonrası performanslarıyla öne çıkan Prysmian Group ürünlerinin büyük ilgi gördüğünü beilirtti.