Qent İstinye Haziran'da teslim

TOYA Yapı ve Dilek Gayrimenkul ortak girişimi ile inşa edilen “Qent İstinye”de yaşam Haziran’da başlıyor

Qent İstinye Haziran'da teslim

16 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Qent İstinye, toplamda 3.070 metrekare alan üzerinde az katlı, 122-395 m² arasında değişen 1+1’ den 5+1’e kadar farklı daire tiplerinde üç blok şeklinde tasarlandı. 
Ferah, yüksek tavanlı, güneş ışığı ve manzaradan optimum yararlanılan doğa ile iç içe bir mekan anlayışının hakim olduğu Qent İstinye projesinin mimari tasarımı Tabanlıoğlu Mimarlık, iç mekan tasarımları da dünyaca ünlü Porsche Design Studio tarafından gerçekleştirildi. 

Teras ve balkonları ile Boğaz’la ve doğa ile iç içe olan Qent İstinye’de tamamen açılıp kapanabilir saydam ayırıcılar sayesinde ev sahiplerinin tercihleri ve iklim koşullarına uygun olarak iç-dış ilişkisi düzenlenebiliyor. Malzeme seçimindeki sadelik tüm hatları ile tasarıma yansırken iç-dış bütünselliğinin desteklendiği Qent İstinye’de, ev sahipleri dilerlerse konutlarının neredeyse tamamını bir terasa dönüştürebiliyor. 

Çevre dostu Qent İstinye
Türkiye’de çok az örneği olan yeşil bina sertifikası LEED® for Homes™ adayı Qent İstinye, düşük karbon salınımı ve yüksek enerji verimliliğine sahip yapısı ile hem doğayı koruyor, hem de enerjiyi daha verimli kullanmayı mümkün kılan yeniliklerle enerji tasarrufu sağlıyor. Qent İstinye’nin çevre dostu yapısıyla uygun olan elektrikli şarj istasyonları Qent’lilerin kullanımına sunulacak. 

Elektrikli araçların yanı sıra dışardan şarj edilebilir hibrit araçları da şarj edecek üniteler sayesinde Qent İstinye’de yaşayanlar yakın bir gelecekte Türkiye’de kullanımının yaygınlaşması beklenen çevre dostu elektrikli araçları rahatlıkla kullanabilecek. Haziran ayında teslimi yapılacak Qent İstinye, ev sahiplerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek teknoloji ve donanım ile inşa edildi.


Proje Bilgisi: Qent Istinye