Quasar’dan aldım bir tane eve geldim bin tane

Viatrans-Meydanbey Ortak Girişiminin Mecidiyeköy’deeski Likör Fabrikası arazisinde inşa ettiği Quasar İstanbul’dan daire alanlar, Fairmont Ayrıcalıklar Kulubü üyesi olacak. Dünyanın 71 noktasındaki Fairmont otel ve rezidans ayrıcalıklarından yararlanacak

Quasar’dan aldım bir tane eve geldim bin tane

04.10.2013

Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimin Mecidiyeköy’de inşaatına devam ettiği ve dünyaca ünlü lüks otel markasının Türiye’ye giriş yaptığı Quasar İstanbul projesi, ‘çarşıdan aldım bir tane. Eve geldim bin tane’ sözünü hatırlatan ayrıcalıklar sunuyor.

Ortak Girişim İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, içinde barındırdığı otel, rezidans ve ofislerin lüks otel markası Fairmont Hotels tarafından işletilecek olan Quasar İstanbul projesinin ‘metalüks’ bir proje olarak tasarlandığını belirterek, “Avrupa ve Asya’nın en iyi sanat, kültür ve lüks yaşam merkezi olacak Quasar İstanbul’da hayallerin ötesinde bir yaşam arzulayanlara Fairmont’un ayrıcalıklı dünyasını sunuyoruz. Fairmont Kiralama Sistemi ile İstanbullulara global bir kulübün üyesi olma fırsatını vaat ediyoruz. Dünyanın iki önemli stil simgesi Paris ve New York’un ilhamını İstanbul’a taşıyacak Fairmont’tan daire satın alanlar, projenin bitimini beklemeden dünyada 71 noktada bulunan Fairmont rezidans ve otellerinden ayrıcalıklı olarak yararlanabilecek ve dairelerini diğer ülkelerdeki Fairmont sakinlerine kiraya vererek karlı bir yatırıma sahip olacaklar” dedi.

Dünya’da 67 otel bin residence
Fairmont Hotels Avrupa Geliştirme Sorumlusu ve Başkan Yardımcısı Christophe Piffaretti de İstanbul’a ilk kez Quasar gibi çok iddialı bir proje ile adım attıklarını belirterek, “Fairmont Quasar Istanbul Hotel, Residences ve Offices, sahiplerine dünyanın mega şehirlerindeki The Plaza, Savoy London gibi ikonik otellerde ayrıcalıklar sunuyor ve onları global bir lüks kulübün parçası haline getiriyor. Piffaretti , grubun dünya çapında 67 otel ve bin ünitelik residence’a sahip olduğunu kaydetti.

Fairmont’u ofis işine soktu
“Quasar İstanbul-Fairmont Hotels işbirliği ile İstanbul’un lüks turizminde de dünyanın en gözde lokasyonları arasında yer alacağını söyleyen Haydar Özkan, Fairmont’un dünyadaki ilk ofis işletmesi de yine Fairmont Quasar İstanbul Offices markasının içinde yer alacak ve 5 yıldızlı otel konforu ve hizmetini işyerinde yaşamak isteyenler için geliştirilen özel ofis yönetimiyle yeni bir çığır açacak” dedi. Piffaretti’de Haydar Özkan’ın kendilerini ofis işletmeciliğine ikna ettiğini belirterek, “Bundan sonra da bu alanda faaliyete devam edeceklerini, Dubai’den otel markalı ofis için talep geldi” diye konuştu.

Üç Avrupa, beş Türkiye birinciliği

New York merkezli iç mimari tasarım şirketi Wilson Associates tarafından hazırlanan Fairmont Quasar Istanbul Hotel, Residences ve Offices; 209 otel odası, 64 rezidans, 40 home ofis, 16 bin metrekare ticari ofis alanı ve 17 ticari alandan oluşuyor. Quasar İstan, geçtiğimiz günlerde Londra’da düzenlenen Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde farklı kategorilerde 3 Avrupa, beş Türkiye birinciliği ile iki özel takdir ödülü aldı. Quasar İstanbul yakın gelecekte, üç kategoride Türkiye’yi dünya finalinde temsil edecek.