Quasar Head dikkatleri İstanbul'a çekiyor!

Hollandalı iç mimar Marcel Wanders tarafından Quasar İstanbul için tasarlanan Quasar Head kadın heykeli Avrupalı sanat severlerden tam not aldı

Quasar Head dikkatleri İstanbul'a çekiyor!

17 Mart 2014 / Emlakwebtv
Dünyaca ünlü Hollandalı iç mimar Marcel Wanders’in Türkiye’nin ve dünyanın ilk metalüks projesi Quasar İstanbul için tasarladığı bir yüzü Asya’yı, bir yüzü Avrupa’yı temsil eden kadın heykeli ‘Quasar Head’, uluslararası sanat, mimari ve tasarım çevrelerinin dikkatini İstanbul’a çekti.

Tasarımda 25 yılını kutladığı “Pinned Up at the Stedelijk” adlı retrospektif sergisini 31 Ocak 2014 tarihinde Hollanda’nın önde gelen müzelerinden Stedelijk’ta açan Marcel Wanders’ın Quasar İstanbul için tasarladığı özel eseri ‘Quasar Head’, Türkiye’den önce ilk kez Amsterdam’da Avrupalı sanat severlerle buluştu.

Quasar Head'e ilgi büyük 
Wanders’in dünya çapında ün kazanmış tasarımlarının da yer aldığı sergi, başta gerçekleştirildiği Hollanda olmak üzere Avrupa’nın tüm ülkelerinde yoğun ilgi ile karşılandı. Hollanda, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Belçika gibi ülkelerin önde gelen günlük gazeteleri ile birlikte mimari, sanat ve tasarım dergileri, saygın internet siteleri, Marcel Wanders’ın sergisine geniş yer ayırdı. Sergi ile ilgili haberlerde, özel bölümler ayrılan Quasar Head heykelinden de övgüyle bahsedildi.

Viatrans A.Ş. - Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, Quasar Head heykelinin gördüğü ilgiden mutluluk duyduklarını belirterek, “Quasar İstanbul’u yaratırken hep en iyiyi hedefledik ve en iyilerle çalıştık. Tüm dünyada tasarımın dahisi olarak tanımlanan Marcel Wanders, Quasar İstanbul’un felsefesinin ve kalitesinin en somut göstergelerinden biri. Wanders’ın Quasar İstanbul için özel olarak tasarladığı bir yüzü Asya’yı, bir yüzü Avrupa’yı temsil eden kadın heykeli Quasar Head, uluslararası basında ve özellikle Avrupa sanat dünyasında geniş yankı buldu. Bu sayede İstanbul’un ve Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunabilmek bizlere onur veriyor” dedi.

Quasar Head İstanbul'a gelecek
Quasar İstanbul’un sosyal alanlarını ve Quasar Residences kulesini kişiye özel yorumlarla tasarlayan Marcel Wanders’ın İstanbul’dan ilham alarak geçmişi, bugünü ve geleceği buluşturduğu eseri Quasar Head, Amsterdam’daki serginin ardından İstanbul’a getirilerek Quasar Residences’ın lobisindeki nihai yerini alacak.