Quasar İstanbul’da rezidansa Suudiler talip

Quasar İstanbul projesinde yapılan satışların yarısından fazlasının yabancılara yapıldığını açıklayan Viatrans-Meydanbey Ortak Girişim İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, Fairmont’un işleteceği 64 rezisansa Suudilerin talip olduğunu söyledi

Quasar İstanbul’da rezidansa Suudiler talip

18.12.2013 / Posta Gazetesi 

Geçtiğimiz hafta Londra’dan dünyanın en iyi rezidans projesi ödülüyle dönen Viatrans-Meydanbey ortak Girişimi tarafından Mecidiyeköy’de hayata geçirilen Quasar İstanbul, 16-18 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen 11’inci Kuveyt Emlak Fuarına katıldı. Quasar İstanbul projesindeki satışların yarısından fazlasını yabancılara sattıklarını ifade eden Viatrans-Meydanbey Ortak Girişim İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, satışa çıktığından beri Quasar İstanbul’un yabancılardan yoğun bir ilgi gördüğünü belirterek, “Ortadoğu’dan Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt’ten alanlar oldu. Genellikle projedeki rezidanslara ilgi gösteriyorlar” dedi.

Haydar Özkan, projedeki Fairmount’un işletmesini yapacağı 64 rezidans için toplu alım görüşmeleri yaptıklarını belirterek, “Suudi grupla görüyoruz.  Petrol başta olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteriyorlar. Rezidansların 64 tanesini almak istiyorlar” diye konuştu.
Haydar Özkan, Quasar İstanbul’dan sonra İstanbul’a iki proje daha yapacaklarını açıklayarak, Quasar markasıyla yurtdışına da açılacaklarını, ABD’nin New York kentinde ve Avrupa’da projeler yapacaklarını vurguladı. 

Proje Bilgisi: Quasar Istanbul