Quasar İstanbul’da, yatırımcılardan yoğun talep

Viatrans A.Ş.-Meydanbey Ortak Girişimi’nin otel, rezidans ve ofisten oluşan lüks karma projesi Quasar İstanbul, yabancı yatırımcılardan yoğun talep gördü

Quasar İstanbul’da, yatırımcılardan yoğun talep

28 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Viatrans A.Ş.-Meydanbey Ortak Girişimi’nin İstanbul’un en değerli arazilerinden Mecidiyeköy’deki eski likör fabrikası arazisinde konumlandırdığı Quasar İstanbul karma projesi; 27-29 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenen Qatar Cityscape Fuarı’nda L20 numaralı standında yabancı yatırımcılarla buluştu. 

Özkan: “Projemize ilk günden bu yana yurtiçi ve yurtdışından yoğun talep var”
Fuarda yoğun talep gören Quasar İstanbul projesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Viatrans A.Ş. – Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, “Projemize ilk günden bu yana yurtiçi ve yurtdışından yoğun talep var. Uzakdoğu, Ortadoğu ve Avrupa’dan yatırımcılar, projemizde yer almak için yarışıyorlar. Uluslararası piyasalarda isim yapmış şirketler, bizi buluyorlar; özel randevu talep ediyorlar. MIPIM Fuarı’nda olduğu gibi Cityscape’de de yoğun ilgiyle karşılaştık” dedi.

Quasar İstanbul karma projesi, ayrıcalıklı bir dünya sunuyor
Quasar Rezidans, Fairmont Quasar İstanbul, Fairmont Quasar Rezidans ve Fairmont Ofislerinin yer aldığı Quasar İstanbul karma projesi, 116 ile 518 metrekare arasında değişen 257 konut, 58 ofis, 4 kafe ve 17 mağaza, 4 bin 300 metrekarelik sosyal alan katı ile şehrin merkezinde yeşili ve lüksü bambaşka bir konseptte yaşamak isteyenlere ayrıcalıklı bir dünya sunuyor.

Fairmont Hotels, Türkiye’ye ilk defa Quasar İstanbul projesiyle adım atıyor. Bünyesinde 35.000 kişinin çalıştığı Fairmont Hotels, rezidans işletmeciliğinde bir dünya lideri olarak kabul ediliyor. Yapılan anlaşmaya göre, dünyanın ilk Fairmont Office’leri de Quasar İstanbul projesinde hayata geçiriliyor.

İstanbul’un dünyaca tanınan yeni bir kültür, sanat ve moda merkezi olacak
Proje kapsamında; iki dünya savaşı arasında Fransa’nın iki önemli mimarından birtanesi olan Robert Mallet Stevens tarafından tasarlanan ve ünlü mimarın Fransa dışında uygulanmış tek eseri olan eski likör fabrikası da aslına sadık kalınarak yeniden inşa edilecek. Önündeki çınar korusuna hakim bir konumda olan fabrika, Quasar İstanbul projesinin vizyonuna paralel olarak İstanbul’un dünyaca tanınan yeni bir kültür, sanat ve moda merkezi olacak.

Quasar İstanbul hakkında detaylı bilgi için : www.quasaristanbul.com

Proje Bilgisi: Quasar Istanbul