Quasar İstanbul satışa çıkıyor

Viatrans - Meydanbey Ortak Girişimi’nin eski likör fabrikası arazisinde gerçekleştirdiği Quasar İstanbul, 1 Mart’ta satışa çıkacak

Quasar İstanbul satışa çıkıyor

22 Şubat 2013 / emlakwebtv
Viatrans - Meydanbey Ortak Girişimi’nin Mecidiyeköy’deki tarihi likör arazisinde hayata geçirdiği karma projesi Quasar İstanbul’u metrekaresi 6 bin ile 11 bin dolar arasında değişen fiyatlardan 1 Mart’ta satışa sunulacak. 23 bin 700 metrekare arazi üzerine konumlandırılan karma proje Quasar İstanbul, 189 bin 620 metrekare toplam inşaat alanında 75 ile 765 metrekare arasında değişen 257 konut ile 58 ofis, 4 kafe ve 17 mağazanın yer aldığı toplam 4 bin 300 metrekarelik sosyal alan katından oluşacak Quasar İstanbul; dünyada 20 ülkede 66 oteli bulunan ünlü 5 yıldızlı otel ve rezidans zincirlerinden Fairmont Hotels’i Türkiye’ye getiriyor. Quasar İstanbul; Quasar Rezidans, Fairmont Quasar İstanbul, Fairmont Quasar Rezidans, Fairmont Ofisleri, kültür-sanat-moda merkezi olarak hayata geçirilen tarihi likör fabrikası, çınar korusu ve en yüksek satış ofisi ile İstanbul’da yer alacak.

Projede 1930 yılında Fransız mimar Robert Mallet Stevens'ın Fransa dışında tasarladığı tek Türk yapısı özelliğine sahip fabrika, Mimar Emre Arolat tarafından tarihi dokusuna ve tasarımına sadık kalınarak yeniden inşa edilecek. 84 bin 301 metrekare satılabilir alana sahip Quasar İstanbul, Fairmont Hotel ve Quasar’ın rezidans bölümü olmak üzere iki kuleden oluşuyor. Beş yıldızlı otel konforuna sahip Quasar Rezidans, iç mekan tasarımcısı Marcel Wanders tarafından tasarlanıyor. Hollandalı tasarımcı Wanders, Quasar İstanbul’da ev sahiplerinin istekleri doğrultusunda özel tasarımlar da gerçekleştirecek. Ayrıca Quasar İstanbul projesi; Quasar Rezidans’ta yer alacak olan Marcel Wanders’in tasarladığı 5 bin 789 metrekarelik özel kat bahçeleri ile şehrin merkezinde yeşil ve lüksü bambaşka bir konseptle misafirlerine sunuyor.

Fairmont Hotels Türkiye’deki ilk otelini Quasar İstanbul’da açacak
Dünyada 20 ülkede 66 oteli bulunan ünlü 5 yıldızlı otel ve rezidans zinciri Fairmont Hotels, Türkiye’deki ilk otelini Quasar İstanbul’da açıyor. Dünyanın en lüks otel zincirlerinden Fairmont Hotels’in Quasar İstanbul karma projesinde açacağı otelde 210 oda yer alacak. Türkiye’ye ilk defa gelen ünlü zincirin en önemli özelliklerinden biri rezidans işletmeciliğinde bir dünya markası olması.
5 yıldızlı otel konforunu ve hizmetini işyerinde yaşamak isteyenler için geliştirilen Fairmont’un dünyadaki ilk ofis hizmetleri de Fairmont Quasar İstanbul Offices markasının içinde olacak.

Quasar İstanbul’a 500 Milyon İsviçre Frangı Yatırım
Quasar İstanbul’un yatırımcısına minimum yüzde 50 kâr getireceğini belirten Viatrans İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, ‘23 bin 700 metrekare arazi üzerine toplam 189 bin 620 metrekare inşaat alanı bulunan Quasar İstanbul için 500 milyon İsviçre Frangı bir yatırım gerçekleştirdik” dedi. Quasar’ı İstanbul’un en değerli ve merkezi semtlerinden Mecidiyeköy’de konumlandırdıklarını ifade eden Haydar Özkan “İstanbul’un tarihi dokusuna sahip çıkmak ve misafirlerimize ayrıcalıklarla dolu bir yaşam sunmak, projemizin temel prensipleri arasında yer alıyor. Ayrıcalıklı dünyanın kapılarını açtığımız Quasar İstanbul projemiz için; lüks otel zinciri Fairmont Hotel ile güzel bir işbirliğine imza attık. Projemizin 1 Mart’ta resmi satışına başlıyoruz”dedi.
Quasar istanbul’un uluslararası VIP standartların üzerinde hayata geçirildiğini belirten Haydar Özkan daha resmi satışa başlamadan Türk ve yabancı yatırımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını, Quasar’ın rezidans bölümünün en üst katında yer alan en lüks dört daireden ikisinin Ortadoğu ve Türk yatırımcılara ön satış işlemininin gerçekleştiğini söyledi.

Quasar İstanbul’un kraliçe ve kralları için Queens & Qings
Dünya lüks standartlarının İsviçre titizliği ve disiplini ile buluştuğu Quasar İstanbul, Quasar misafirlerine kendilerini her zaman özel ve ayrıcalıklı hissettirmek amacıyla projenin ruhuna yakışır Queens&Qings kulübü oluşturacak. Her Quasar misafirinin kral ve kraliçelere layık bir yaşam süreceği projede; Quasar misafirlerine özel kültür, sanat ve moda etkinlikleri, concierge hizmeti ve sürprizler gerçekleştirilecek.
Proje Bilgisi: Quasar Istanbul