Quasar İstanbul’a Körfez ilgisi

İsviçreli yatırım fonu Viatrans tarafından inşa edilen Quasar İstanbul projesi Cityscape Turkey’de yabancı yatırımcının beğenisine sunuldu.

Quasar İstanbul’a  Körfez ilgisi

İsviçre merkezli yatırım fonu Viatrans imzasıyla lüks konseptte inşa edilen Quasar İstanbul, uluslararası gayrimenkul fuarına katılım gösteren Körfez yatırımcısı tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Fuarı ziyarete gelen 3 Körfez Ülkesi yatırımcısının 1’i Quasar İstanbul standını ziyaret etti.

Quasar İstanbul’da fırsat dönemi

Özellikle Körfez yatırımcıları tarafından büyük ilgi gören Cityscape Turkey’i değerlendiren Viatrans Genel Müdürü Pınar Aybek, 7 ülkeden 6 katılımcının yer aldığı fuara 59 ülkeden 1.000 yabancı ziyaretçinin kayıt yaptırdığını hatırlattı. Aybek:

Birleşik Arap Emirlikleri'nden Dubai, Abu Dabi, Mısır, Katar, Güney Kore, Kuveyt, Suudi Arabistan'dan ziyaretçileri ağırlayacak. Biz de yabancı yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gören bir markayız. Her 3 Körfez yatırımcısından 1'inin ilgisini çeken 'Quasar İstanbul'da fuara özel bir takım imkanlar sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Katarlı yatırımcıya blok satış
Katar’da tanıştıkları bir yatırımcıyı Türkiye’ye davet ettiklerini ve söz konusu misafirin Quasar’ın 3 katını birden satın aldığını da söyleyen Aybek, “Dünyanın En İyi Rezidansı” ödülü ile dünya birinciliğinin aralarında bulunduğu 13 ödüllü Quasar İstanbul’un 500 milyon doların üzerinde yatırım bedeliyle hayata geçirildiğini de sözlerine ekledi.

Toplamda 23 bin 700 metrekarelik arazi üzerinde hayata geçirilen Quasar İstanbul, büyüklükleri 116 ve 518 metrekare arasında değişen toplam 257 konut, 58 ofis ve 25 ticari üniteden oluşan karma bir proje olma özelliği taşıyor. Proje bünyesinde ayrıca 5 yıldızlı otel ve Rezidans Zinciri Fairmont Hotels’e de yer verilecek. 

Firma Bilgisi: viatrans
Proje Bilgisi: Quasar Istanbul