Queen Central Park'a Tago Architects imzası

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen Queen Central Park projesi, Tago Architects tarafından tasarlanacak

Queen Central Park'a Tago Architects imzası

20 aşkın süredir Türkiye'nin en önemli mimari projelerine imza atan Tago Architects, son olarak geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan Queen Central Park projesinin tasarımını gerçekleştirece HIGHLIFE konsepti ile yatırımcıların şehir hayatından beklentilerini sosyal donatılar ile buluşturacak olan Queen Central Park, yenilikçi ve yüksek kalitede bir yaşam hedefliyor.

Queen Central Park'ın tasarımını Tago Architects yapacak
Tago Architects tarafından tasarlanacak olan Queen Central Park, farklı daire tipleri içerecek ve aynı daire tiplerinin arklı büyüklüklerde tasarımını olanaklı hale getirecek. Proje ticari alandan uzaklaştıralarak düzenlenen peyzajı ile geniş sosyal alanlar ile kaliteli şehir yaşamını buluşturacak.

Diğer rezidans yapılarından farklı bir şekilde İstanbul Boğazı ve Haliç manzarasını karşılayan balkon tasarımı ile de dikkat çekecek olan proje, insan akışının yol seviyesine etkisi düşünülerek yaya hareketleri desteklenmişbir proje olarak tasarlandı..

48konut katı ve 10 bodrum katı ile beraber 50 kat olarak tasarlanan Queen Central Park'ta yüksek yapıların genel karakteristiğindeki algılayan ve algılanan ilişikisi de dört ana boyutta ele alındı. Sokak ilişkisi, komşuluk/bağlam etkileri ve silüet etkisi, algılayan gözünde ise hakimiyet etkisi ön plana çıkarıldı.

Bundan yola çıkarak, sokak ölçeğinde yaya kullanıcı tarafından algılanan yüzü yumuşak hatlar ile sokak dokusunda insan doğasıyla uyumlu tasarlandı, mahalle ölçeğinde fon oluşturan bir tırmanışla yükselip algılanan ölçeğinde sürprizli bir taç ile sonlandırıldı