Radisson Blu Rezidans Batışehir'de

Batışehir projesinin rezidans kısmı 'Radisson Blu Residence İstanbul' oldu. Bu projeyle Radisson, İstanbul'daki ilk rezidans işletmesini gerçekleştirmiş olacak.

Radisson Blu Rezidans Batışehir'de

Carlson Rezidor Oteller Grubu 2016'nın ikinci çeyreğinde, İstanbul'daki ilk rezidansını 'Radisson Blu Residence İstanbul Batışehir' adıyla açmayı planladığını duyurdu. Hotelnewsresource.com'un haberine göre Radisson Blu Residence İstanbul Batışehir, Avrupa Yakası'nda 818 bin metrekarelik alanda yer alan Ege Yapı Group ve Emlak Konut GYO  işbirliğiyle hayata geçen Batışehir projesi içinde yer alacak.  Radisson Blu Residence İstanbul Batışehir'de büyüklükleri  23 ile 125 metrekare arasında değişen 171 stüdyo ve daire yer alacak. Rezidansta yüksek hızlı internet, tüm gün açık olan restoran, bar, 4 adte toplantı salonu, iş merkezi, spor salonu ve otopark yer alacak. 

"İstanbul, Avrupa'daki en yoğun ve cazip pazar"
Rezidor Oteller Grubu Genel Müdürü Wolfgang M. Neumann "İş amaçlı seyahatler ve kısa süreli kalımlar için rezidans dairelere talep olduğunu görüyoruz. Bu talep özellikle Ortadoğu ülkelerinden geliyor. The Radisson Blu Residence İstanbul Batışehir Avrupa'nın en yoğun ve cazip pazarı olan İstanbul'daki varlığımızı çeşitlendirdi" dedi.

"Türkiye grubumuz için odak noktası"
Rezidor Genel Müdür Yardımcısı Elie Younes ise "Türkiye grubumuz için odak noktası. Şu anda Türkiye'de 20 otel ve 3 binden fazla oda işletiyor ve geliştiriyoruz. Deneyimli ulusal ve uluslararası iş ortaklarımızla beraber büyümeyi hedefliyoruz" diye ekledi.

Hotelnewsresource.com'un haberine göre Türkiye'de yatırım ile ilgili düşünceler şöyle; İstanbul gayrimenkul geliştirmek için uygun olan Avrupa'daki 20 ülkeden biri. Asya ve Avrupa arasında stratejik bir konumda ve genç ve dinamik bir nüfusa sahip. Türk hükümeti de aralarında 3. köprü, 3. havalimanı gibi mega projeler de olan kamusal yatırımlarını arttırdı.

 

Firma Bilgisi: Radisson
Proje Bilgisi: Radisson Blu Residence