Radisson Blu Topkapı 2016'da açılacak

Carlson Rezidor, 2016 yılında hizmete girmesi beklenen Radisson Blu Hotel İstanbul Topkapı'nın yanı sıra Park Inn by Radisson markasıyla Samsun'da da yeni bir otel açmayı planlıyor. Samsun'daki otel 2015 yılının başında hizmete başlayacak

Radisson Blu Topkapı 2016'da açılacak

11 Haziran 2014/Emlakwebtv
Dünyanın önde gelen otel gruplarından Carlson Rezidor, üst segment otel pazarındaki konumunu giderek güçlendiriyor. Grup, 2016 yılında açılması beklenen Radisson Blu Hotel İstanbul Topkapı'nın yanı sıra, Samsun'da da 2015 başında Park Inn by Radisson markasıyla yeni bir otelin açılışını yapmaya hazırlanıyor.  

Carlson Rezidor, İstanbul'un üst segment otel pazarında 260 odası ile hizmet verecek yeni oteli Radisson Blu Hotel İstanbul Topkapı'yı 2016'nın üçüncü çeyreğinde açmayı hedefliyor. Carlson Rezidor, İstanbul'daki yeni yatırımıyla toplam bin 500'den fazla odaya sahip 7. oteline ulaşmış oldu.

Radisson Blu'nun, Avrupa'da en geniş yayılıma sahip üst segment otel markası olduğunu belirten Rezidor Başkan ve CEO'su Wolfgang M. Neumann, İstanbul'un kendilerine heyecan verdiğini dile getirdi ve "Avrupa ve Asya arasındaki stratejik konumu, zengin kültürü ve ekonomik gücüyle İstanbul, günümüzün en heyecan verici kentlerinden biri ve kuşkusuz ki oldukça ümit vaat eden geleceğ sahip bir destinasyon. İstanbul'un da, en geniş yayılımlı üst segment oteli olmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Topkapı'ya Beş Yıldızlı Otel ve SPA
2016 yılında hizmete girecek Radisson Blu Hotel İstanbul Topkapı, 260 odasının yanı sıra misafirlerine yüksek hızda ücretsiz internet erişimi, 2 restoran ve 1 bar, 400 m2'ye kadar yayılan toplantı odaları, spa ve sıhhat merkezi gibi özel hizmetler sunacak.

Türkiye ve Komşu Ülkeler Otel Yatırım Konferansı'na (CATHIC) katılan Rezidor Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Grup Gelişimi Bölüm Başkanı Elie Younes, grubun hizmet ağını Karadeniz kıyısının en büyük ili Samsun'a kadar genişleteceğini duyurdu. 139 odaya sahip olacak Park Inn by Radisson Samsun'un 2015'in başlarında açılması planlanıyor. Bu otel ile birlikte grubun Türkiye’deki portföyü 14 otel ve yaklaşık 3 bin odaya yükselecek.

Türkiye ve Komşu Ülkeler Otel Yatırım Konferansı'nda konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rezidor Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Grup Gelişimi Bölüm Başkanı Elie Younes, “Türkiye Carlson Rezidor için çok önemli bir ülke ve biz burada güçlü yerel ortaklarla beraber stratejik olarak büyümek istiyoruz. Radisson Blu'yu Türkiye'deki başlıca kentsel alanlara ve tatil yerlerine getirmeye devam edip Park Inn by Radisson'u diğer önemli lokasyonlara tanıtmaya devam edeceğiz. Ülkenin gelişimini yakından takip ediyoruz; Türkiye'nin gücüne ve parlak geleceğine inanıyoruz" dedi.

Firma Bilgisi: Radisson