RAM Gayrimenkul'den MaaNaa atağı

2016 yılı içinde Etiler'de MaaNaa 49'un ikinci etabının inşaatına başlayacak olan RAM Gayrimenkul, diğer taraftan Fenerbahçe MaaNaa 19 ve Bağdat Caddesi MaaNaa 09 için de hazırlıklarını tamamladı

RAM Gayrimenkul'den MaaNaa atağı

RAM Gayrimenkul 2016 yılı için MaaNaa markalı projelerinde önemli bir atılım yapmayı hedefliyor. Firma bu yıl Etiler MaaNaa 49 projesinin ikinci etabına ve Fenerbahçe'deki MaaNaa 19 ile Bağdat Caddesi'ndeki MaaNaa 09 projelerine başlayacak.

RAM Gayrimenkul yeni yatırımlara hazır
Diğer taraftan MaaNaa'nın konut dışı projelerine de yönelmesi bekleniyor. Bu projeler arasında Anadolu Yakası E-5 Otoyolü üstünde yer alan eski bir ofis kompelkisinin yeniden inşası ve Galatasaray'da yer alan tarihi vasıflı bir binanın restorasyonu da bulunuyor.

Konutta 2015'in ikinci yarısını faiz vurdu
Çeyrek asırdan bu yana çok sayıda önemli projeye imza attıklarını ve güvenilik bir marka yaratmanın emek, zaman ve şeffaflıkla mümkün olduğunu söyleyen RAM GMY A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Turfanda, bu süreçte şirketlerin sorumlulukları arasında "kalıcı eser bırakma" zorunluluğunun da bulunduğunu açıkladı. Turfanda Türkiye gayrimenkul sektörünün özellikle 2015'in ikinci çeyreğindeki siyasi belirsizlik etkisine rağmen oldukça iyi bir çıkış yakalaığını ancak banka faizlerinin bu çıkış üzerinde engelleyici bir rol aynadığını belirterek:

"2015’te kentsel dönüşüm yasasındaki bürokratik sürece dair yaşanan engeller ile hem konut hem turizm hem de AVM ve konut satışlarında ciddi bir düşüş yaşandı. Bir yandan da sürekli artan nüfus ve buna paralel nitelikli konut açığı mevcut. Aynı zamanda eski ve depreme dayanıklılık açısından kötü bir yapı stoğumuzun olduğunu söyleyebiliriz..." dedi.

MaaNaa Markalı proje fiyatları: 300.000 dolardan başlıyor
Daire sayılarının 20 ila 60 arasında olduğu MaaNaa projelerinde fiyatlar 300.000 dolardan başlıyor ve 1.000.000 dolara kadar yükselebiliyor. Dairelerin metrekare ebatları ise 45 metrekareden 150 metrekareye, daire tipleri ise 1+1'den 4+1'e kadar farklılık gösterebiliyor.

 

Firma Bilgisi: Ram Gayrimenkul
Proje Bilgisi: MaaNaa