Ramadan Kumova emlakwebtv'ye konuştu

FerYapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova ile Premier Kampus Ofis tanıtım toplantısının ardından FerYapı’yı ve Premier Kampus Ofis’i konuştuk

29 Nisan 2013 / emlakwebtv / Havva Babaoğlu
Kağıthane’deki eski Rabak Bakır Fabrikası'nın yerine Premier Kampus Ofis projesini gerçekleştiren FerYapı, projeyi Çelikler Limited Şirketi ile ortak hasılat paylaşımı metodu ile hayata geçiriyor. 58 bin metrekare satılabilir alanı olan Premier Kampüs Ofis'in Mayıs 2015'te teslim edilmesi planlanıyor.
150 milyon lira yatırım değerine sahip projede ortalama metrekare fiyatı 2 bin 970 dolar seviyesinde. 40 ile 300 metrekare arasında küçük, 800  ile bin metrekare arasında orta ofislerden oluşan projenin 2 buçuk yılda tamamlanması planlanıyor.

2 yılda beş projeyi satışa çıkarmanın büyük bir başarı olduğunu kaydeden  FerYapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, Türkiye’nin ilk küçük metrekareli, nitelikli A+ ofis konseptine sahip projesi iTower, Basın Ekspres Yolu’nda İstWest, Kartal’da konumlandırılan Mai Residence ve Merter'de yükselen Parima Residence’nin ardından 5’inci projesi  Premier Kampüs Ofis ile de yeni bir konsepte öncülük ettiklerini belirtti.

Ramadan Kumova, Premier Kampüs'ün lokasyonuyla farklı olduğunu söyleyerek “Bu ofisler çalışanların ihtiyaçları düşünülerek ve verimlilik artışı hedeflenerek planlandı. Ofisler 40 metrekare ile 10 bin metrekare arasında değişiyor. İçinde 1200 metrekarelik sosyal tesis var. 25 tane toplantı odası hizmet verecek. Ayrıca, masaj ve sinema salonu ile restoranlar her türlü ihtiyacı karşılayacak” dedi.

Kağıthane yeni Maslak olacak
Projenin yapıldığı yer olan Kağıthane'nin bu gelişme hızıyla Maslak ve Levent'i geçeceğini belirten Ramadan Kumova şöyle devam etti, "Metro istasyonu 300 metre uzağımızda. 5 üniversite buraya taşınıyor. Ofislerin kira değerleri 2 yıl önce 10 dolar iken, şimdi 17-18 dolara çıktı. Bizim projemizin de bittiğinde en az 25 dolardan kiracı bulacağını düşünüyorum.”

Mimarı dünyaca ünlü
Premier Kampüs, bölme bölme, kapalı kutu gibi ofislerin yerine bir kampus gibi tasarlandı. Dikey binalar yerine, az katlı yatay binalardan oluşan kampüs ofisler, park hissi veren büyük yeşil alanlarda kuruluyor. Premier Kampüs Ofis'i dünyanın en önemli mimarlarından biri olan Julien De Smedt tasarlarken, uygulama projesini ise Bünyamin Derman yapıyor.

Fer Yapı hakkında detaylı bilgi için http://www.feryapi.com

Premier Kampüs Ofis Projesi hakkında detaylı bilgi için http://www.premierkampusofis.com