Rash, Gamze Saraçoğlu’yla duvar kağıdı tasarladı

HannaHome’un temsilcisi olduğu duvar kağıdında trendleri belirleyen dünyaca ünlü Rasch markası Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcılarından Gamze Saraçoğlu imzasını taşıyan ikinci koleksiyonuyla tasarımın zarafetini ve şıklığını yaşam alanlarına taşıyor

Rash, Gamze Saraçoğlu’yla duvar kağıdı tasarladı

9 Nisan 2014 / Emlakwebtv
HannaHome’un temsilciliğini yaptığı dünyaca tanınmış duvar kağıdı markası Rasch’ın, Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcılarından Gamze Saraçoğlu ile hazırladığı ikinci koleksiyonu ‘designed by Gamze Saraçoğlu Limited Edition 2017’, 8 Nisan 2014 tarihinde Nişantaşı The House Hotel’de düzenlenen bir davetle tanıtıldı.

Toplantıda konuşan HannaHome Yönetici Ortağı Oğuzhan Özden, "HannaHome olarak alanlarında lider dünyaca ünlü markalar ile dekorasyon sektöründe farklı projeleri hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda dünyada duvar kağıdı trendlerini belirleyen Rasch markası ile Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarından Gamze Saraçoğlu’nu 2012 yılında ilk koleksiyon çalışmamızda bir araya getirmiştik. Başarılı işbirliğimiz neticesinde ortaya çıkan ikinci koleksiyonumuzu da moda ve dekorasyon sektörü ile tanıştırmaktan mutluluk duyuyoruz’’ dedi.

Rasch Genel Müdürü Joachim Stock "Kalite, yenilik ve yaratıcılığa önem veren bir firma olarak şu ana kadar Avrupa’da mimarlık ve moda dünyasının önemli isimleri ile özel çalışmalar gerçekleştirdik. Gamze Saraçoğlu ile hayata geçirdiğimiz bu yeni koleksiyonumuz ilk koleksiyonumuz gibi en özel çalışmalarımız arasında yer alıyor. Gamze Saraçoğlu gibi özel bir tasarım yaklaşımına ve iş disiplinine sahip bir modacı ile çalışıyor olmaktan dolayı son derece mutluyuz’’ dedi.

Rasch için tasarladığı ilk koleksiyonu ile tasarım yolculuğunu giysilerden, yaşam alanlarına taşıyan başarılı moda tasarımcısı Gamze Saraçoğlu ise ‘Rasch ile 2012 yılında Türkiye’de alanında bir ilke imza atarak çok özel bir duvar kağıdı koleksiyonu ortaya çıkardık. Benim için çok keyifli bir deneyim olan ilk projemizin başarısından sonra Rasch markası ile tekrar bir projede birlikte çalışıyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Rasch tasarım ekibi ile 10 ay boyunca titizlikle çalışarak yine çok özel bir koleksiyona imza attık.’’ şeklinde konuştu.

Koleksiyon 5 tema altında toplanıyor
Koleksiyon içerisinde; renk paletinden krem, açık bej, sütlü kahve, gri ve gri mavi tonlarının kullanıldığı ve renk geçişleri ile dikkat çeken Reflection; Hafiflik ve ferahlık duygusunu yansıtan Breeze; zihnin duruluğunu ve ruhun saflığını temsil eden lotus çiçeğini çağrıştıran damask desenleri ile Lotus; temel renkler ve tonlarının uyumlu bir denge içerisinde kullanıldığı Balance; işlenmiş çizgilerin iç içe geçmesi ile zarif bir döngü oluşturan desenleri ile Circle olmak üzere 5 farklı tema, ünlü tasarımcının farklı duygularını yaşam alanlarına yansıtıyor. İncelikle işlenmiş desenlerin, yumuşak renk kullanımları ile harmanlandığı koleksiyon, Gamze Saraçoğlu’nun estetik anlayışı ile günümüzün romantizmini kucaklıyor.